Koronavirüs nedeniyle kolonya fiyatlarında yüzde 100’ün üzerinde artış yaşandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de ilk kez yeni tip koronavirüs (Covid-19) vakasının görüldüğünü açıklanmasının ardından kolonya satışlarında artış yaşandı. Artan talep üzerine kimi firmalar yüzde 100 üzerinde zam uyguladı.

Kolonya satan iş yerlerinin önünde uzun kuyruklar oluştu, birçok market ve eczanede raflar boşaldı. Bazı alışveriş sitelerinde kolonya fiyatları kimi markalarda yüzde 100'ü aşan oranlarda yükseldi.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının açıklanmasının ardından başta kolonya olmak üzere antibakteriyel dezenfeksiyon ürünlerinin satışında adeta patlama yaşanıyor. Birçok kentte insanlar marketlere ve eczanelere akın ederek bu ürünleri temin etmeye çalıştı.

İstanbul ve Ankara gibi kentlerde yoğun talep nedeniyle özellikle kolonya satan dükkanların önünde kuyruklar oluştuğu, market ve eczanede dezenfeksiyon ürünlerinin bulunduğu rafların boşaldığı görüldü. Stokların talebe yetmemesi nedeniyle insanlar bu kez alışveriş sitelerine yöneldi.

Ancak yüksek talep beraberinde fırsatçılığı da getirdi. Bazı markalarda fiyatlar saatler içinde fırladı. Kimilerinde fiyatların yüzde 100’ü aşan oranlarda zamlandığı gözlendi. Sosyal medyada bazı kullanıcılar bu durumu afişe etmek için bazı alışveriş sitelerindeki fiyat değişimini örnek olarak gösterdi.

 


PAYLAŞ