Koronavirüs can almaya devam ediyor: Ölü sayısı 4 bin 720'ye yükseldi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 720'ye yükseldi. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) açıklamasıyla 'pandemi' ilan edilen koronavirüsten etkilenen kişi sayısı ise 128 bini aştı.

İTALYA'DA VAKA SAYISI 12 BİNE ULAŞTI

Koronavirüs'ün ilk görüldüğü ülke olan Çin'de vaka sayısı ve ölümler diğer ülkelere göre azalma gösterirken virüsten en çok etkilenen Avrupa ülkesi olan İtalya'da vaka sayısı 12 bine ulaştı. Tüm ülkenin karantina koşulları altında olduğu İtalya'da 800'den fazla insan hayatını kaybetti.

İRAN'DA 10 BİNDEN FAZLA VAKA BULUNUYOR

Virüsün en çok görüldüğü üçüncü ülke olan İran'da ise 10 binden fazla vaka bulunuyor. İran dini lideri Ali Hamaney'in baş danışmanında Koronavirüs tespit edildi.

FUTBOL MAÇLARI SEYİRCİSİZ OYNANACAK

Koronavirüs nedeniyle dünyada pek çok ülkede spor etkinlikleri, ligler, festivaller iptal edildi. Türkiye'de de okullar tatil edilirken futbol maçlarının seyircisiz oynanması kararlaştırıldı.

AVUSTRALYA'DA 3 KİŞİ ÖLDÜ

Avustralya, yeni tip Koronavirüs'ü kontrol alma adımlarından biri olarak 500 kişiden fazla insanın toplanacağı etkinlikleri yasakladı. Avustralya'da şu anda 156 vaka ve üç ölüm bulunuyor.

VİRGİNİA'DA ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

ABD'nin Virginia eyaletinde yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle acil durum ilan edilirken, Maryland'de okullarda eğitime iki hafta süre ile ara verildi. Küresel çapta endişelere yol açan Koronavirüs vakaların 1000'i aştığı ABD'de başkent Washington DC'nin komşuları olan Maryland ve Virginia'da da yeni önlemler alınıyor.

KANADA BAŞBAKANI'NIN EŞİNDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

Kendini karantinaya alan Kanada Başbakanı Justin Trudeau'nun eşinde yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi. Kanada Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamada, Sophie Gregoire Trudeau'nun Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi. Başbakan Trudeau da kendini karantina altına aldı.

T-24


PAYLAŞ