İtaya’da koronavirüs nedeniyle bir günde 250 kişi hayatını kaybetti

İtalya’da, 3 hafta önce patlak veren yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bilanço ağırlaşıyor. Ülkede bir günde 250 kişi daha hayatını kaybederken toplam ölü sayısı bin 266’ya yükseldi.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, başkent Roma’da düzenlediği basın toplantısında, ülke genelindeki koronavirüs vakalarına ilişkin son durumu paylaştı.

Ülkede mevcut koronavirüs vaka sayısının 14 bin 955’e çıktığını ifade eden Borrelli, bu sayıya ölenler ve iyileşenler dahil edildiğinde koronavirüs bulaşanların toplam sayısının ise 17 bin 660 olduğunu bildirdi.

EN ÇOK LOMBARDİYA BÖLGESİ’NDE ÖLÜM VAR

Borrelli, ölü sayısının düne göre 250 kişi daha arttığını ve toplam sayının bin 266’ya yükseldiğini belirtti. Sivil Savunma Genel Müdürü, toplam ölü sayısından 890'ının virüsten en çok etkilenen kuzeydeki Lombardiya Bölgesi'nden olduğunu kaydetti.

Borrelli, daha önce 1258 olarak açıkladığı iyileşenlerin sayısının 181 kişi daha artarak bin 439'a ulaştığını duyurdu.

ÖLENLERİN YAŞ ORTALAMASI 80

İtalya Yüksek Sağlık Kurumu Başkanı Silvio Brusaferro da hayatını kaybedenlerin ortalama yaşının 80 olduğunu bildirdi.

Diğer yandan, Lombardiya Bölgesel Yönetim Başkanı Attilio Fontana, ilk kırmızı bölge ilan edilerek karantinaya alınan Lodigiano'da bugün vaka sayısında hiç artış olmadığını bildirdi.

Koronavirüs, İtalya'da en çok yaşlıları etkilerken, La Repubblica gazetesinin haberinde de kuzeydeki Torino'da 97 yaşında bir erkek hastanın 7 günde iyileştiği ifade edildi.

Sputnik


PAYLAŞ