Koronavirüs | Kremlin: Putin'e 65 yaş kuralı yok, hâlâ çalışıyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 14 bin 705'e yükseldi, koronavirüs kaynaklı vakalar 339 bini aştı. Rusya'nın başkenti Moskova'da 65 yaş üstü kişilere koronavirüs salgını nedeniyle getirilen sokağa çıkma yasağının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin için de geçerli olup olmadığını yanıtlayan Kremlin, "Devlet Başkanı hâlâ çalışıyor. İş iştir, üstelik devlet başkanının yaptığı iş bir istisna" ifadelerini kullandı.

'DEVLET BAŞKANI HALA ÇALIŞIYOR'

Rusya’nın başkenti Moskova’da korona virüsü salgınına karşı 65 yaş üzerindeki veya kronik hastalığı bulunan kişiler için getirilen sokağa çıkma yasağı, 67 yaşındaki Devlet Başkanı Vladimir Putin için ‘geçerli değil’. Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, gazetecilerle video konferans üzerinden yaptığı toplantıda, "Devlet Başkanı hâlâ çalışıyor. Bunu siz de görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

'KİMSE KALABALIK TOPLANTILAR DÜZENLEMİYOR'

Peskov, “Tabii kimse kabalalık toplantılar düzenlemiyor ve bunu şu an için yapmayı düşünmüyoruz. Fakat iş iştir, üstelik devlet başkanının yaptığı iş bir istisna” diye konuştu.

Duvar


PAYLAŞ