Koronavirüs | Kraliyet Operası arşivini ücretsiz erişime açtı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 16 bin 514'e yükseldi. Koronavirüs salgını ile birlikte dünyada ve Türkiye'de 'Evde kal' çağrısı yapıldı. Salgın nedeniyle tiyatrolar arşivlerini online erişime açtı. Londra'da bulunan Kraliyet Operası da birçok opera ve bale kuruluşu gibi internetten gösterilere başladı.

'HER EVE VE HER CİHAZA OPERA'

“Her eve ve her cihaza opera” açıklamasını yapan Kraliyet Operası, “Royal Opera House’da sahneleyeceğimiz prodüksiyonlar ve etkinlikler belirsiz bir süre ertelendiğinden dolayı dünyanın her tarafında bulunan seyirciler için ücretsiz olarak erişebilecekleri bir etkinlik programı oluşturduk” dedi.

YENİ GÖSTERİLERİ DE İZLEYİCİLERLE BULUŞTURACAK

Şu anda 14 gösteriyi yayınlayan Kraliyet Operası önümüzdeki günlerde yeni gösterileri de izleyicilerle buluşturacak. Gösterileri izlemek için Kraliyet Operası’nın sitesine ücretsiz olarak üye olmak gerekiyor. 2010 yılında Kraliyet Balesi tarafından sahnelenen “Peter ve Kurt” gösterisi, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde saat 19:00’da yayımlanacak.

Şimdilik erişime açılacağı duyurulan diğer gösteriler ise şöyle:

  • 3 Nisan 19:00: Acis ve Galatea, Kraliyet Operası, 2009
  • 10 Nisan 19:00: Così fan tutte, Kraliyet Operası, 2010
  • 17 Nisan 19:00: Metamorfoz, Kraliyet Balesi, 2013.

PAYLAŞ