Koronavirüs | Ankara Caz Festivali çevrimiçi yapılacak

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 16 bini aştı. Türkiye'de ise koronavirüs nedeni ile 37 kişi hayatını kaybetti. Dünyada ve Türkiye'de insanlar evlerine kapandı. Koronavirüs önlemleri kapsamında Uluslararası Ankara Caz Festivali, çevrimiçi yapılacak. Festival, 30 Nisan-10 Mayıs tarihleri arasında izlenebilecek.

Bu yıl 24’üncüsü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Ankara Caz Festivali, korona virüsü salgını nedeniyle çevrimiçi olarak yapılacak. Festival, programlandığı şekliyle Caz Derneği, UNESCO ve Herbie Hancock Jazz Institute işbirliği ile 30 Nisan’da Dünya Caz Günü’nde yapılacak konser ile açılacak.

Toplam 18 etkinliğin yer alacağı festivaldeki diğer konserler online yayınlanacak. Uygun görülen konserler ise canlı yayınlanacak. Festival Direktörü Tuğçe Alpaslan, “Bu yıl da festival projeleri seçildi ancak covid-19 virüsü dolayısıyla yaşadığımız gelişmeler yüzünden programı açıklamak için biraz daha zamana ihtiyaç duyuyoruz. Programımız en kısa sürede ankaracazfestivali.com ve cazdernegi.org sitelerimizden yayımlanacak” dedi.


PAYLAŞ