Koronavirüs | Hayatını kaybedenlerin sayısı 82 bini aştı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 82 bini aştı. Koronavirüs vakalarının sayısı dünya genelinde 1.5 milyona yaklaştı. Türkiye'de koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 725'e yükseldi. Ülkede 34 bin 109 kişiye koronavirüs teşhisi konuldu.

ABD'DE VAKA SAYISI 400 BİNE YAKLAŞTI

Dünyada en fazla vakanın görüldüğü ABD'de dün itibariyle vaka sayısı 399 bini aşarak 400 bine yaklaştı. ABD genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 12 bini geçti. Ülkede salgından en çok etkilenen eyalet olan New York'ta 4 bin kişi hayatını kaybetti.

VUHAN'DA KARANTİNA KISITLAMALARI ESNEYECEK

Koronavirüs salgınının ortaya çıktığı Vuhan şehrinde karantina kısıtlamaları bugün esneyecek. Uzmanlar bir süredir ülkeye yurt dışından gelenler dışında yeni vaka görülmezken uzmanlar Çin'in salgınla işinin bitmediği yalnızca "yeni bir aşamaya girildiğini" vurguladı.

TÜRKİYE'DE 725 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Koronavirüs'ün en çok etkilediği Avrupa ülkeleri olan İtalya, İspanya, Fransa, Almanya salgında 100 bin vaka sayısını aştı.

Türkiye'de açıklanan son verilere göre vaka sayısı 34 bin 109'a yükseldi. Toplam 725 kişi Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

BORİS JOHNSON HALA YOĞUN BAKIMDA

12 gündür Koronavirüs tedavisi gören fakat son iki gündür durumu kötüleşerek hastaneye kaldırılan Britanya Başbakanı Boris Johnson hâlâ yoğun bakımda. Johnson'a yoğun bakım ünitesinde "standart oksijen tedavisi" yapılıyor. Başbakanın solunum cihazına bağlanmadığı bildirilirken, ihtiyaç halinde hastanede kullanılabilecek cihaz olduğu aktarıldı.

YENİ ZELANDA'DA BİN 210 VAKA TESPİT EDİLDİ

Yeni Zelanda, Çarşamba günü 50 yeni Koronavirüs vakası kaydetti. Bir aydır süren Koronavirüs önlemlerini uygulayan Yeni Zelanda için bu hafta vaka sayısındaki artışta azalma görülmeye başladı.

Yeni Zelanda'da toplamda bin 210 Koronavirüs vakası tespit edildi.

T-24


PAYLAŞ