Koronavirüs | 2 milyon 600 binden fazla vaka görüldü

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 183 bini aştı. Dünya genelinde 2 milyon 600 binden fazla koronavirüs vakası görüldü.

ABD'DE HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 46 BİNİ GEÇTİ

En fazla vaka ve ölümün yaşandığı ABD'de son verilere göre 842 binden fazla Covid-19 vakası kaydedildi. ABD'e hayatını kaybedenlerin sayısı 46 bini geçti.

'İKİNCİ DALGA ÇOK DAHA TEHLİKELİ OLABİLİR'

Dünya Sağlık Örgütü Direktörü Tedros Adhanom, dünyanın yeni tip Koronavirüs'le mücadelesinde daha gitmesi gereken uzun bir yol olduğunu söyledi. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi Direktörü ise Koronavirüs salgınında ikinci dalganın çok daha tehlikeli olabileceğine işaret etmişti.

İSPANYA'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI 8 MAYIS'A KADAR UZATILDI

ABD'den sonra dünyada en fazla Koronavirüs vakasının görüldüğü İspanya'da sokağa çıkma yasağı 8 Mayıs'a kadar uzatıldı. İspanya'da izolasyon süresi böylece 8 hafta olmuş oldu.

SORUŞTURMAYA DSÖ ÜYELERİNİN KATILMASI ÖNERİLDİ

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, yeni tip Koronavirüs'ün nasıl yayıldığına dair bir soruşturmaya bütün Dünya Sağlık Örgütü üyelerinin katılmasını önerdi.

TRUMP, BİRKAÇ LİDERLE TELEFONDA KONUŞTU

Reuters'ın aktardığına göre Morrison, ABD Başkanı Donald Trump dahil, birkaç liderle telefonda konuşarak Koronavirüs'te son duruma dair bir toplantı yaptı. Morrison görüşemelerden sonra bütün Dünya Sağlık Örgütü üyelerinin Koronavirüs'ün kaynağına dair incelemeye katılmasını önerdi.

HİNDİSTAN'DA 21 BİN 393 VAKA GÖRÜLDÜ

Hindistan Sağlık ve Aile Refahı Bakanlığı, ülkede 21 bin 393 Koronavirüs vakası tespit edildiğini açıkladı. Ülkede hayatını kaybedenlerin sayısı 681 olarak kaydedildi. Hindistan'da Mart ayının ortasından bu yana sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.

T-24


PAYLAŞ