Petra Costa'dan koronavirüs belgeseli

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile ilgili 'Dystopia' adlı bir proje üzerinde çalışmaya başlayan yönetmen Petra Costa, eşitsizlikleri ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Salgın belgeseli hazırlayan Costa, 'The Edge of Democracy' belgeseliyle Oscar adaylığı kazanmıştı.

EŞİTSİZLİKLERİ ORTAYA ÇIKARMAYI AMAÇLIYOR

Petro Costa, Twitter üzerinde yaptığı paylaşımda, insanlardan, salgın sırasında hayatlarını gösteren video görüntülerini göndererek projeye destek olmalarını isterken, bu proje ile korona virüsü salgınının görünür kıldığı toplumsal problemleri ve eşitsizlikleri ortaya çıkarmayı amaçladığını ifade etti.

'NELER OLUYOR BİLMEK İSTİYORUZ'

İnsanlara videolar çekmeleri çağrısında bulunan Costa, “Ailenizde, mahallenizde, şehrinizde neler oluyor bilmek istiyoruz. Gördüklerinizi, düşündüklerinizi, yaşadıklarınızı ve hissettiklerinizi filme çekin. Kimsenin evlerinden çıkmasını istemiyoruz ama gerçekten evden çıkmak zorundaysanız, lütfen çekin. Bu pandemiyi anlamlandırmak için dünyadan farklı manzaralara sahne olan bir mozaik yapmak istiyoruz” dedi.

VİDEOLARINI PROJE İLE PAYLAŞMAK İSTEYENLERE BİLGİ FORMU GÖNDERİLECEK

Videolarını proje ile paylaşmak isteyenlere bir bilgi formu gönderilecek. Eğer videonun belgeselde yer alması uygun görülürse, yapım ekibi form aracılığıyla video içeriğinin telif ve lisans işleri için video sahibi ile iletişime geçecek.

Duvar


PAYLAŞ