Koronavirüsü yenenlerin sayısı bir milyona yaklaştı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 227 bini aştı, vaka sayısı 3 milyon 200 bine yaklaştı. Şu ana kadar 973 binden fazla koronavirüs hastasının iyileştiği onaylandı.

'KKTC'DE SALGIN KONTROL ALTINA ALINDI'

Dün Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, ülkede Koronavirüs salgınının kontrol altına alındığını söyledi.

'İLAÇ COVİD-19 SEBEBİYLE HASTANEYE YATIRILAN HASTALARA İYİ GELDİ'

Gilead, çarşamba günü yapılan açıklamada Covid-19 hastaları üzerinde yapılan klinik denemelerde remdesivirin iyileşmeye yardımcı olduğunu gördüklerini ve ilacın hastalığın erken safhalarında kullanıldığında daha etkili olduğunu söyledi. Beyaz Saray Koronavirüs'le Mücadele Görev Gücü'nden bulaşıcı hastalıklar uzmanı Dr. Anthony Fauci, verilere göre ilacın Covid-19 sebebiyle hastaneye yatırılan hastalara iyi geldiğini söyledi.

ABD'DE VAKA SAYISI 1 MİLYON 34 BİNE YAKLAŞTI

Salgının merkezi hâline gelen ABD'de vaka sayısı 1 milyon 34 bine yaklaştı. ABD'de en az 58 bin insanın Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

BRİTANYA'DA DÜN 765 KORONAVİRÜS KAYNAKLI ÖLÜM YAŞANDI

Britanya'da dün 765 Koronvirüs kaynaklı ölüm daha yaşandığı ve 2 Mart - 28 Nisan tarihleri arasında hayatını kaybedenlerin toplam sayısının 26 bin 97 olduğunu duyurdu.

HİSSELERİ YÜKSELDİ

Glenmark Pharmaceuticals Ltd'e 2014'te Japonya'da bir grip ilacı olarak geliştirilen Favipiravir'in klinik denemelerini yapma izni verildi. Hindistanlı şirketin hisseleri bir günde yaklaşık yüzde 9 yükseldi.

TAYLAND'DA 7 YENİ VAKA

Tayland bugün ülkede 7 yeni Covid-19 vakası tespit edildiğini ve kimsenin hastalık nedeniyle hayatını kaybetmediğini duyurdu. Ülkede toplam 2 bin 954 vaka görüldü ve 54 kişi hayatını kaybetti.

T-24


PAYLAŞ