İŞKUR önünde beklerken 'belki satarım' diye termosla çay götürdü

Ankara'da işsiz kalan Yusuf Derin, İŞKUR önüne 'kalabalık olur' diyerek evde demlediği çayı getirdi. Termosla getirdiği çayı satmaya çalışan 45 yaşındaki Yusuf Derin, "En son kızım 'baba evde ekmek yok' dedi. Evde termosum vardı çayı demledim...." dedikten sonra gözyaşlarına boğuldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, konuya müdahil oldu

Hükümetin salgın kapsamında açıkladığı destek paketinde kredi ve vergi ödemeleri büyük bir oran olurken, gelirini kaybeden yurttaşlar için paketten sadece aylık 1.170 lira destek çıktı.

Öte yandan artan işsizlik, işsizler ordusuna milyonları da ekleyince İŞKUR önlerindeki kuyruklar daha da uzadı.

İŞKUR ÖNÜNDE HEM İŞ ARAYIP HEM ÇAY SATTI

FOX TV Ana Haber'de yayınlanan görüntülerde, Ankara'da İŞKUR önünde 'kalabalık olur' diyerek bir yandan iş arayan bir yandan da evde demleyip termosla getirdiği çayı satmaya çalışan 45 yaşındaki Yusuf Derin, "En son kızım 'baba evde ekmek yok' dedi. Evde termosum vardı çayı demledim...." dedikten sonra gözyaşlarına boğuldu.

İşsiz babanın gözyaşları yandaş medyada çizilen tablonun aksine sokakta yaşanan geçim sıkıntısının hangi boyutlarda olduğunu da bir kez daha göstermiş oldu.

 

MANSUR YAVAŞ MÜDAHİL OLDU

CHP Genel Başkan Başdanışmanı Deniz Demir, Yusuf Derin'e Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımda bulunulacağını açıkladı. Demir, Mansur Yavaş'ın talimatıyla Yusuf Derin'e destek sağlanacağını ifade etti.

Olumlu görüşmeler yapılıyor, Siyasi bir zafer kazandık. İbrahim Gökçek şimdilik bu eylemine ara veriyoruz. Taleplerimiz karşılanmazsa, başka şartlar da şartlarda eylemimize devam edeceğiz.


PAYLAŞ