İstiklal Caddesi yine kalabalık: Bazı iş yerleri kepenk açtı

Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından yetkililer tarafından 'Evde kal' çağrısı yapıldı. İmkanı olan yurttaşlar, evlerine kapandı.Koronavirüs nedeniyle meydanlar ve caddeler boş kalırken İstiklal Caddesi'nde dün yoğunluk yaşanmıştı. İstiklal Caddesi'nde dün yaşanan yoğunluk bugün de devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün, İstiklal Caddesi'ndeki yoğunluğun bir fotoğrafını paylaşarak duruma tepki göstermiş ve uyarıda bulunmuştu. Ancak Taksim'de bugün de görüntüler değişmedi.

BAZI ESNAFLAR DÜKKANLARINI DEZENFEKTE ETMEK İÇİN KEPENK AÇTI

Koronavirüse aldırış etmeyenlerin caddede olduğu anlar havadan görüntülendi. Bazı esnafların da dükkanlarını dezenfekte etmek için kepenk açtıkları görüldü.

BEYOĞLU BELEDİYESİ CADDE GİRİŞİNDE YURTTAŞLARA DEZENFEKTAN VE MASKE VERDİ

Polis ekipleri ile Beyoğlu Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri ise sık sık yurttaşların evde kalmaları yönünde anonslarda bulundu. Beyoğlu Belediyesi cadde girişinde yurttaşlara dezenfektan ve maske verdi.

'İSTİKLAL CADDESİ, BUGÜN İYİ BİR GÖRÜNTÜ VERMEDİ'

İstiklal Caddesi'nde dün yaşanan yoğunluk nedeniyle Twitter'da bir paylaşımda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "İstiklal caddesi, bugün iyi bir görüntü vermedi. Bir kareye bu kadar insan girmesi için çok erken. Günlük hayattan her fotoğraf, Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosuna destek vermeli. Evde kalmaya çalışalım. Çıkarsak maske kullanalım, sosyal mesafe kuralına uyalım" demişti.

T-24


PAYLAŞ