Koronavirüs | Vaka sayısı 4 milyona yaklaşıyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 263 bine ulaştı, vaka sayısı 3 milyon 755 bini geçti. Covid-19'a yakalanıp iyileşenlerin sayısı 1 milyon 354 bini geçti.

ABD'DE 73 BİN KORONAVİRÜS KAYNAKLI ÖLÜM YAŞANDI

Dünyada en fazla vaka ve can kaybının yaşandığı ülke olan ABD'de son verilere göre 1.2 milyon vaka kaydedildi. ABD'de 73 bin Koronavirüs kaynaklı ölüm yaşandı. ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip Koronavirüs'le (Covid-19) mücadelenin koordinasyonu için Beyaz Saray bünyesinde kurulan Covid-19 Görev Gücü'nün dağıtılmayacağını açıklarken; ekipte bazı değişiklikler yapılabileceğini açıkladı.

MERKEL, AŞAMALI NORMALLEŞMEYE GEÇİLECEĞİNİ DUYURDU

168 binden fazla vakanın kaydedildiği Almanya'da Başbakan Angela Merkel, aşamalı normalleşmeye geçileceğini duyurdu. Merkel, mağazaların yeniden açılmaya başlayacağını ve insanların küçük gruplar hâlinde toplanmaya başlayabileceğini söyledi. Pandemide ilk aşamanın geçilmesine karşılık bitmekten uzak durumda olduklarını söyleyen Merkel, "Daha başındayız" dedi.

BREZİLYA'DA CAN KAYBI 8 BİN 500'Ü GEÇTİ

Brezilya'da dün 24 saat içinde 10 binden fazla yeni Koronavirüs vakası kaydedildi. Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, Covid-19 salgınına karşı kayıtsızlığıyla sık sık eleştirilirken ülkedeki toplam vaka sayısı 125 bini, can kaybı ise 8 bin 500'ü geçti.

GÜNEY KORE'DE 256 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Güney Kore, son bir haftadır ilk kez yurt dışı bağlantısı olmayan bir Koronavirüs vakası tespit edildi. Ülkede dün 4 yeni Covid-19 vakası kaydedilirken 3 vaka yurt dışı bağlantılı oldu. Güney Kore'de toplam vaka sayısı 10 bin 810 olarak belirtilirken dün bir kişinin daha hayatını kaybetmesiyle toplam can kaybı 256 oldu.

PAKİSTAN'DA 564 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Pakistan Sağlık Bakanlığı, ülkede bu zamana kadar en yüksek günlük vaka artışı yaşandığını açıkladı. Pakistan'da 24 saat içinde 1523 Koronavirüs vakası tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 24 bin 73'e çıkarken 564 kişi hayatını kaybetti.

T-24


PAYLAŞ