Koronavirüs | Vaka sayısı 4 milyon 177 bini geçti

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı ise 286 bine ulaştı. Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 4 milyon 177 bini geçti.

ABD'DE HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 80 BİNİ GEÇTİ

En fazla vakanın görüldüğü ülke olan ABD'de şu ana kadar en az 1 milyon 347 bin kişi enfekte oldu. ABD'de hayatını kaybedenlerin sayısı ise 80 bini geçti.

RUSYA, VAKA SAYISI OLARAK İTALYA'YI GEÇTİ

Son haftalarda günlük vaka artış sayısı 10 binin üzerinde seyreden Rusya'da dün artan vakalarla birlikte 221 bin 334 kişi enfekte oldu. Rusya, vaka sayısı olarak İtalya ve Britanya'yı geçti.

'BEKLENEN COVİD-19 AŞISI HİÇ GELMEYEBİLİR'

Britanya'da hükûmet, dün ülkenin aşamalı olarak Koronavirüs kısıtlamalarını hafifletme planlarını açıkladı. Dışarıda yapılan aktivitelere izin verilen ve evden çalışamayan işletmelerin işe dönmesini öngören planı açıklarken Britanya Başbakanı Boris Johnson, "Kısıtlamalar daha uzun sürebilir, beklenen Covid-19 aşısı hiç gelmeyebilir" dedi.

AŞAMALAR ARASINDA İKİ HAFTA BEKLENECEK

New York Valisi Andrew Cuomo, ABD'de Covid-19 vaka ve ölümlerinin en fazla görüldüğü eyalette kısıtlamaların aşamalı olarak hafifleme planını açıkladı. Cuomo, ilk aşamada inşaat ve imalat sektörlerinin döneceğini, ikinci aşamada gerekli ve düşük riskte işletmelerin açılacağını söyledi. Aşamalar arasında 2 hafta bekleneceği ve vaka sayılarının gözlemleneceği belirtildi.

VUHAN'DA İKİNCİ DALGAYI ÖNLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Koronavirüs'ün ilk kez ortaya çıktığı Çin'in Vuhan kenti, uzun zaman sonra yeni vakaların görülmesiyle ikinci dalgayı önleme çalışmalarına başladı. Vuhan'da 10 günlük test süreci başlatılacak. 10 gün boyunca kentin bölgelerinde bütün Covid-19 vakaları testle tespit edilecek.

T-24


PAYLAŞ