Erdoğan CHP ve HDP’yi hedef aldı: Hezimete uğratacağız

Çanakkale Boğazı’nda, Gelibolu’nun Sütlüce ve Lapseki’nin Şekerkaya mevkileri arasında yapımına devam edilen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün kulelerinin son bloğu yerleştirildiği için tören düzenlendi.

Van’daki saldırıda HDP’yi sorumlu tutan Erdoğan, Adana’daki saldırıyı da ‘CHP’lilerin gerçekleştirdiğini’ söyledi.

Erdoğan, “PKK’nın Van’da uzun namlulu silahlarıyla gerçekleştirdiği saldırıyı CHP’liler Adana’da yumrukla yapmıştır. Devletin halkına hizmet götürmesine tahammülü olmayan bu iki kirli yapının bir süredir gizli saklı yürüttükleri gizli ittifakı sahada ileri aşamaya taşıdıkları görülüyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

CHP TAHAMMÜL EDEMİYOR: CHP’nin başını çektiği bir kesim hep bizim önümüzü kesmenin gayretindeydi. Onlara rağmen ülkemizi şehir hastaneleri ile donatmayı sürdürüyoruz. Maalesef bu zihniyet acil ihtiyaçları karşılamak ve daha sonra da kaliteli sağlık hizmeti için başlattığımız hastane inşaatlarına dahi tahammül edemiyor. Yeşilköy ve Sancaktepe hastanelerimize israf diyebilecek kadar ufku dar. Vefa Sosyal Destek gruplarına yönelik saldırılar da aynı alçak zihniyetin ürünüdür.

HEZİMETE UĞRATACAĞIZ: Van’ın Özalp ilçesinde PKK’nın yaptığı ve HDP’lilerin de içinde olduğu bir terör eylemi yapıldı. Araca PKK’lı teröristler uzun namlulu silahlarla ateş açtılar. Bu saldırılarda görevli ile yoldan araca alınan vatandaşımız şehit oldu. Bu defa Adana’da Vefa Sosyal Destek grubu saldırıya uğradı. Bu saldırı yardım dağıtılırken gerçekleştirildi. Hem hakaret edip hem fiili saldırıda bulunan güruhun CHP Yüreğir İlçe Başkanı ve grubu olduğu anlaşılmıştır. Yöntem farklı zihniyet ve amaç aynıdır. Bu iki kirli yapının bir süredir yürüttükleri siyasi ittifak benzer eylemlerle bir ileri aşamaya taşınıyor. Bu iki hadise bir ibret vesikasıdır. PKK’nın kafasını nasıl dağlarda eziyorsak, milletimize verdiğimiz hizmetlere tahammülü olmayan siyasi uzantılarını da sahada sandıkta hezimete uğratmayı sürdüreceğiz.

AA


PAYLAŞ