Koronavirüs | Avrupa'da kısıtlamalar hafifliyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 311 bini aştı. Dünya genelinde koronavirüs vakaları 4 milyon 635 bini geçti.

ABD'DE HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 90 BİNE YAKLAŞTI

Dünya genelinde en fazla vakanın görüldüğü ABD'de vaka sayısı 1 milyon 435 bini geçti. ABD genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 90 bine yaklaştı.

ABD'DEN SONRA EN FAZLA VAKA RUSYA'DA GÖRÜLDÜ

ABD'den sonra dünya genelinde en fazla vaka 272 bin 43'le Rusya'da görüldü. Rusya'dan sonra ise 241 bin 461 vaka ile Britanya üçüncü sırada yer alıyor.

AVRUPA'DA KISITLAMALAR HAFİFLİYOR

Vaka artış hızında azalmanın görüldüğü Avrupa ülkeleri aşamalı olarak Koronavirüs kısıtlamalarını hafifletiyor. İspanya'da bazı havalimanlarında uluslararası uçuşlar başlayacak. İtalya ise 1 Haziran'dan itibaren uluslararası uçuşların başlamasını planlıyor.

BREZİLYA'DA VAKA SAYISI 233 BİNİ AŞTI

Brezilya'da yeni tip Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 15 bin 633'e çıktı. Ülkede toplam vaka sayısı 233 bin 142'ye yükseldi. Brezilya, John Hopkins Üniversitesi verilerine dünya genelinde en fazla vakanın görüldüğü dördüncü ülke oldu.

İSPANYA'DA 10 KİŞİDEN FAZLA BİR ARAYA GELMELER HALA YASAK OLACAK

İspanya gelecek haftadan itibaren bazı ortak alan ve otellerin açılmasına izin verecek. İspanya'da kısıtlamaların kaldırılmasında birinci aşamada kabul edilen bölgelerde 10 kişiden fazla bir araya gelmeler hâlâ yasak olacak. İkinci aşamadaki bölgelerde ise spor ve dışarıda yapılan aktiviteler serbest olacak. Öte yandan Madrid ve Barcelona gibi kalabalık kentlerde sıkı önlemler devam ediyor.

T-24


PAYLAŞ