Nevşehir Belediyesi'nden koronavirüse karşı 'Arabalı Sinema Günleri'

Nevşehir Belediyesi tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşlara moral vermek amacıyla düzenlenen 'Arabalı Sinema Günleri' etkinliği devam ediyor.

Bektik Mahallesi’nde bulunan kamyon ve tır garajında gerçekleştirilen etkinliğe araçları ile gelen vatandaşlar kurulan dev ekranın önüne araçlarını park ederek Türk sinemasının sevilen filmlerini izliyor.

ARAÇTAN İNMEK YASAK

Filmlerin seslerinin kapalı devre radyo sistemi ile dinlenebildiği etkinlikte araçlarından inmelerine izin verilmeyen vatandaşlara Nevşehir Belediyesi tarafından gazoz ve patlamış mısır ikramında bulunuluyor.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliğin ilk gününde cumartesi akşamı 'Müslüm' filmini izleyen Nevşehirliler, ikinci günde ise 'Türk İşi Dondurma' adlı filmi izledi.

Belediye Başkanı Rasim Arı, büyük ilgi gören açık havada arabalı sinema etkinliğinin süreceği müjdesini verdi. Arı yaptığı konuşmasında, “Koronavirüs nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımıza bir nebzede olsa moral vermek için düzenlediğimiz bu etkinlik gerçekten büyük ilgi gördü. Vatandaşlarımızdan gelen yoğun istek üzerine Ramazan Bayramı'nın 3. günü yeni bir filimle bunu tekrarlayacağız" dedi.

 


PAYLAŞ