Koronavirüs | ABD ve Brezilya'da toplam 2 milyondan fazla vaka

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 345 bini geçti. Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 5 milyon 400 bini geçti.

ABD'DE HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 97 BİNİ GEÇTİ

En fazla vakanın kaydedildiği ABD'de 1 milyar 640 binden fazla insan enfekte olurken hayatını kaybedenlerin sayısı 97 bini geçti.

BREZİLYA'DA 24 SAAT İÇİNDE 15 BİN VAKA KAYDEDİLDİ

Dünya Sağlık Örgütü'nün pandeminin yeni merkezüssü ilan ettiği Latin Amerika'da en fazla vakanın kaydedildiği Brezilya, dün artan vakalarla Rusya'yı geçerek en fazla vakanın görüldüğü ikinci ülke oldu. Brezilya'da 24 saat içinde 15 bin vaka kaydedildi. Brezilya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 22 bini geçti.

FRANSA'DA EN DÜŞÜK GÜNLÜK ÖLÜM SAYISI KAYDEDİLDİ

Fransa'da yetkililer yeni tip Koronavirüs (Covid-19) kısıtlamalarının başladığı 17 Mart tarihinden bu yana en düşük günlük vaka ve günlük ölüm sayısının kaydedildiğini açıkladı.

JAPONYA'DA 16 BİN 550 VAKA KAYDEDİLDİ

Toplamda 16 bin 550 yeni tip Koronavirüs vakasının kaydedildiği Japonya'da hükûmet son olarak 5 eyalette süren OHAL uygulamasını ülke genelinde sonlandırma kararı aldı. Bugün, uzman kurulunun görüşlerine başvurulmasıyla kararın resmiyet kazanması bekleniyor.

MADRİD'DE DE KISITLAMLAR HAFİFLİYOR

İspanya'da diğer kentlerin ardından Madrid ve Barcelona'da da Koronavirüs kısıtlamaları hafifliyor. İki kentte 10 kişiye kadar evlerde, teraslarda ya da restoranlarda bir araya gelinebilecek. Büyük müzeler limitli sayıda ziyaretçi ağırlayabilecek. İspanya genelinde ise tüm plajlar açılacak.

T-24


PAYLAŞ