Koronavirüs | Vaka sayısı 5.5 milyona yaklaştı

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüs nedeni ile hayatını kaybedenlerin sayısı 346 binin üzerine çıktı. Dünya genelinde Covid-19 vakaları 5 milyon 490 bini geçti.

ABD'DE CAN KAYBI 98 BİNİ GEÇTİ

Dünyada en fazla vakanın kaydedildiği ABD'de 1 milyon 662 binden fazla insan enfekte oldu. ABD'de Covid-19 kaynaklı ölümlerin sayısı 98 bini geçti.

ABD'DEN SONRA EN FAZLA VAKANIN GÖRÜLDÜĞÜ ÜLKE BREZİLYA

ABD'den sonra en fazla vakanın görüldüğü ülke olan Brezilya'da son 24 saatte 11 bin 687 vaka tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 374 bini geçti. Brezilya'da Covid-19 kaynaklı ölümlerin sayısı 897 artarak 23 bin 473 pldu.

'HASTALIĞIN BULAŞMIŞ OLDUĞU KİŞİLERİN GERÇEK SAYISI NİSPETEN DÜŞÜK'

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, dünyanın yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınının birinci dalgasının ortasında olduğunu belirtirken, bu dalganın ileride ikinci bir tepe yapabileceği konusunda uyardı. Cenevre’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Ryan "Her ülkede hastalığın bulaşmış olduğu kişilerin gerçek sayısı nispeten düşük. Ve klasik anlamda hastalığın ikinci dalgasından bahsettiğimizde her zaman eğrisinin giderek azaldığı ilk dalganın olduğunu, ardından birkaç ay sonra hastalığın yeni bir dalgasının başladığını kabul ediyoruz" ifadelerini kullandı.

PERU'DA VAKA SAYISI 123 BİNİ AŞTI

Peru Sağlık Bakanlığı, ülkede günlük Covid-19 vakasının 4 bin arttığını açıkladı. Peru'da toplam vaka sayısı 123 bin 979'u geçti. Peru'da Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3 bin 629 oldu. Peru, Brezilya'dan sonra Latin Amerika'da en fazla vakanın görüldüğü ülke.

SİNGAPUR'DA 344 YENİ VAKA

Singapur'da 6 kişi dışında hepsinin göçmen işçilerin kaldığı yurtlardan çıkan 344 yeni Koronavirüs vakası tespit edildi. Sağlık yetkilileri kaydedilen tüm vakaların önceden bilinen bulaşma noktalarından geldiğini açıkladı.

T-24


PAYLAŞ