Mansur Yavaş, Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kentteki içme suyunun kirli olduğunu iddia eden Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konu ile ilgili, içme sularında geçmiş yıla göre bir farklılık olmadığını açıklamıştı.

Ankara’da içme suyunun kirli olduğunu iddia eden Gökçek, mevsimsel yaşanan hastalıkları bu kirliliğe bağlamış ve konu ile ilgili sosyal medya paylaşımlarında bulunmuştu. Gökçek'in ortaya attığı iddialardan sonra harekete geçen Yavaş, Gökçek hakkında halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla mesnetsiz iddialarda bulunduğu gerekçesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Mansur Yavaş, konu ile ilgili paylaşımları nedeniyle Gökçek hakkında soruşturma yürütülüp kamu davası açılmasını ve cezalandırılmasını talep etti.

SAĞLIK BAKANI: İÇME SULARINDA GEÇMİŞ YILA GÖRE BİR FARKLILIK YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da konu ile ilgili sorular hakkında “İçme sularında geçmiş yıla göre bir farklılık olmadığı, gelen hastaların sıklığının da sayısının da geçen yıldan ciddi anlamda farklı olmadığını gördük. Salgın mevsimsel ve dönemsel. En azından sulardan olmadığını söyleyebiliriz” ifadelerini kullanmıştı.

 


PAYLAŞ