Türkiye Yazarı, LGBTİ bireyleri hedef gösterdi

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye yazarı Süleyman Özışık, aracında çektiği bir video sosyal medya aracılığıyla yayıldı.

Özışık Tayyip Erdoğan’ın "İnancımıza ve kültürümüze aykırı bu tür marjinal akımları destekleyenler bizim gözümüzde aynı sapkınlığın ortaklarıdır. Milletimizi ortak tavır almaya davet ediyorum" sözlerine atıfta bulunarak çağrıda bulundu.

"Millet olarak nasıl tavır alalım millet olarak? Hakaret ediyoruz olmuyor, uyarıyoruz olmuyor. Devletin burada yapması gereken bir şey yok mu yani?" diyerek LGBTİ bireyleri hedef gösterek Özışık açıklamalarına şöyle devam etti;

‘İBNELİK YAPMA DİYE FELÇ Mİ EDEYİM?’

“Televizyona bakıyorsun yok, mağazaya gidiyorum bir tane pantolon alacağım beni zorla ibne yapmaya çalışıyor mağaza. Bir pantolon alıyorum beli uysa bacağı uymuyor. Bacağı uysa paçası uymuyor. Tamamı uyduğunda bir bakıyorum ki üzerime bir tayt geçirmişim taytla oturuyorum. Çocuğum geçen sene dar dediği pantolona bu sene geniş diyor. Etrafıma bakıyorum kadın mı erkek mi, kadınla erkeği ayırt edemiyorum. Moda diye bir şey çıkmış gelmiş. Biz her şeyi tamamen cumhurbaşkanının omzuna bırakmışız. Olana bitene kanunlar hükmünde bir müdahalemiz yok. Devlet bu ülkenin ahlakını da korumak zorunda değil mi kardeşim? Bu yönde kanun yok nizam yok. Buna karşı vatandaş tavrını ortaya koysun. Ne yapayım kardeşim gideyim birini mi döveyim ağzını burnunu mu kırayım? İbnelik yapma diye felç mi edeyim? Ne yapacağım ben?”

Özışık, TYT sınavında sanatçı Mabel Matiz'in isminin geçtiği soruna da tepki gösterdi;

"Çürüme hat safhada. Biz mantar gibi her yerde imam hatip açtık. Bir kişi çıkıp 28 Şubat döneminin imam hatiplerinin kalitesinde imam hatip var diyebilir mi? Yok. Diyoruz ki 'Bu gençlik nereye gidiyor? Gençlik diyor ki, 'Sen neredesin ki ben sana geleyim? Hırsızlık sende, yolsuzluk sende, namussuzluk sende' Biz bu gençlere ne veriyoruz? Her şeyi cumhurbaşkanının omzuna yüklemişiz. Olana bitene kanunlar hükmünde devlet olarak bir müdahalemiz yok. Devlet bu ülkenin ahlakını da korumak zorunda değil mi? Olur olmaz sanatçıların hayatını anlatan şarkısını anlatan sorular benim çocuğumun önüne çıkıyor. İbnenin sorusu, namussuzun sorusu benim çocuğumun önüne çıkıyor. Benim çocuğum onu bilmediği için o girdiği sınavdan zayıf not alıp çıkıyor. İsyan ediyorum."

Videonun ne zaman ve nerede çekildiği ise bilinmiyor.

Tükenmez


PAYLAŞ