Aygül Doku: Gülistan'ın akıbeti ortaya çıkana kadar vazgeçmeyeceğim

TÜKENMEZ HABER - 200 gündür kendisinden haber alınamayan Gülistan Doku’nun bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü’deki suyun tahliye edilmesine başlandı. Tahliye işleminin 15 gün süreceği belirtildi.

Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, Gülistan’ın en son görüldüğü yer olan Dinar Köprüsünde bekleyişini sürdürüyor.

Tükenmez Haber’e konuşan Aygül Doku, '15 gün sonra Gülistan’ın suda olup olmadığından emin olacaklarını' söyledi.

‘15 GÜN SONRA ORTAYA ÇIKACAK’

200 gündür Dinar Köprüsü’nde beklediğini söyleyen Doku, “Geçenlerde Ankara’ya gittik ve bakan beyle görüştük. Delillerin suda olduğunu söylediler. Bizler de Gülistan’ın ‘intihar ettiği’ söylenen yerde suyun boşaltılmasını istedik ve bakan beyler kabul etti. 15 gün sonra Gülistan’ın atlayıp atlamadığı ortaya çıkacak” dedi.

‘ADALET İSTEMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİM’

Gülistan Doku’nun cinayet sonucu yaşamını yitirdiğini söyleyen Aygül Doku, "Gerçekler ortaya çıkana kadar adalet istemekten vazgeçmeyeceğim" dedi:

“Biz aile olarak bunun cinayet olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bir gece Gülistan önce baş şüpheli tarafından darp edildi. Bu artık gerçeklerin ortaya çıkmasını bekliyoruz. 200 gündür burayız. Kar, yağmur, güneş demeden bekliyoruz. Onlar hesap verene kadar ben adalet isteyeceğim. Gülistan burada değilse bedenini aramaya yine devam edeceğiz.”

‘ZAYNAL ABAKAROV’UN GEREKLİ CEZAYI ALMASINI İSTİYORUM’

Gülistan’ın en son birlikte görüldüğü kişi olan Zaynal Abakarov ve ailesine de gerekli cezanın verilmesini talep eden Aygül Doku, "Dinar Köprüsü’nde günlerce ceset beklemek ne demek, anlamak isteyen bir günü bizimle geçirsin" dedi.

Doku sözlerine şöyle devam etti:

“Gülistan’ın akıbeti ortaya çıkmadan durmayacağız. 15 gün sonra da Ankara’da Meclis’in önünde bekleriz. Bu aile adalet için ilk adımını 5 Ocak’ta attı. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Ben 200 gündür kardeşimin bedenini arıyorum. Ben Zaynal Abakarov ve ailesine gerekli cezanın verilmesini istiyorum. Herkesin Dinar Köprüsü’ne gelip bir gün ceset beklemelerini istiyorum. Bunu yapan herkes, Gülistan’ın ailesini anlayacaktır. 200 gündür bize bunlar yaşatanları affedemiyorum. Bize bunları yaşatanların elini kolunu sallayarak gezmesini affedemiyorum. Gerekirse dünyanın bütün sokaklarını gezeceğim ben Gülistan’ın bedenini de katillerini de bulacağım.”

NE OLMUŞTU?

Dersim’de 5 Ocak’tan bu yana kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için Uzunçayır Baraj Gölü’nde yapılan su altı arama çalışmaları, İçişleri Bakanlığı kararıyla durdurulmuştu.

Bunun üzerine Doku ailesi Ankara’ya giderek, 16 Temmuz’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşmüştü.

Aygül Doku, yakınlarında bulunan Uzunçayır Baraj Gölü’nün boşaltılacağını aktarmıştı.

Bugün 21 yaşındaki Gülistan’ın bulunması için Uzunçayır Baraj Gölü’deki suyun tahliye edilmesine başlandığı bildirildi.

Dersim’de açıklama yapan İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, su tahliyesine Pazartesi günü başlandığını belirterek, “Hedef, mümkün olduğu kadar barajın, en azından köprünün etrafındaki alanın kurutularak çalışmayı gözle de görülür bir şekilde sonuçlandırmaya gayret etmek” dedi.

Çataklı, “O sebeple teknik arkadaşlar da çalışıyorlar ama fiilen barajın boşaltılması çalışması başladı” diye ekledi.


PAYLAŞ

DİĞER YAZARLAR