Ölüm orucundaki avukatlar Adli Tıp’a sevk edildi

Kolaj: Tükenmez Haber

DAHA FAZLA OKU

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, ölüm orucundaki tutuklu avukatlar Ebru Timtik ile Aytaç Ünsal’ın başvurusunu kabul ederek sağlık durumlarının tespiti için Adli Tıp Kurumunda muayene olmalarına karar verdi.

MAHKEME, ATK'YE SEVK EDİLMELERİNE KARAR VERDİ

Timtik ve Ünsal’ın avukatları, ölüm orucundaki avukatlar için hem tahliye hem de Adli Tıp’a sevk edilmeleri yönünde talepte bulunmuştu. Mahkeme ise bu talebi, dosyanın incelemede olduğu Yargıtay’a iletti. Yargıtay 16. Ceza Dairesi ise mahkemeye verdiği yanıtta, İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bu konuda yetkili karar merci olduğunu, hüküm kurabileceğini iletti. Bunun üzerine mahkeme de talepleri kabul ederek ATK’ye sevk edilmelerine karar verdi.

'TAHLİYE TALEPLERİ DE DEĞERLENDİRİLECEK'

Bianet'ten Ayça Söylemez'in haberine göre Avukat Çiğdem Akbulut yaptığı açıklamada, ATK raporunun ardından tahliye taleplerinin de değerlendirileceğini söyledi. Burhaniye Cezaevinde tutuklu bulunan avukat Aytaç Ünsal 176  gündür, Silivri Cezaevinde tutuklu olan avukat Ebru Timtik de 207 gündür “adil yargılanma” talebiyle ölüm orucunda. Yargılandıkları ÇHD davasının dosyası Yargıtay 16. Ceza Dairesinde incelemede.

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ