Metiner'in ifadeleri sosyal medyanın gündeminde

Eski AKP Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner'in, CNN Türk’te katıldığı bir tartışma programında, iktidarın dini cemaatlerle olan ilişkisi konusunda yaptığı açıklama tartışmalara neden oldu.

'İHANET ORTAYA ÇIKTIĞINDA ANLAŞILIR'

Programda Atatürk’e yönelik ifadeleri tepki çeken Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve FETÖ tartışmaları sürerken, Metiner, “Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet, ortaya çıktığında anlaşılır” dedi.

Metiner programda şu ifadeleri kullandı:

‘DİNİ CEMAATLERLE İÇ İÇEYİZ’

“Her kesimin içinde fanatikler var. Atatürk’ü sevenler var, sevmeyenler var. Böyle bir mecburiyet de dayatamazsınız. Ama bu ülkenin ortak değerine asla kimsenin hareket etmesine izin vermeyiz. Lanet okumasına asla izin vermeyiz. Duayı fazlasıyla hak eder. Ama ‘Atatürk’ü neden sevmiyorsun’… Bırak da insanlar kimi sevip sevmeyeceklerine kendileri karar versin. Geçmişle ilgili önerim şu… Ali Erbaş’ı birkaç kalem fırçasıyla ifade etmek doğru değil. Şöyle doğru değil, biz geçmişini biliriz çünkü.  Ama 17-25 Aralık’a kadar, başkalarının dini cemaatlerle çok fazla teması olmayabilir. Biz dini cemaatlerle çok fazla iç içe olduğumuz için, bizim temasımızın olmasında hiçbir yanlışlık yok. Şu anda da temasımız olan cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılır.”

'AMA BU ÇOK TEHLİKELİ'

O sırada programda konuk olan hukukçulardan biri olan Ruşen Gültekin ise Metiner’in bu sözlerinin ardından “Ama bu çok tehlikeli” dedi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ