Kılıçdaroğlu, İBB çalışanlarına seslendi

Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı'da İETT, Yenikapı'da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İBB çalışanlarının bayramını kutlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ben hem Sayın Belediye Başkanı'mızı hem birlikte çalışan değerli arkadaşlarını yürekten tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

'EVİNE AKŞAM HELAL EKMEK GÖTÜRENLERE HAYATIM BOYUNCA HEP SAYGI DUYDUM'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da İmamoğlu'nun cep telefonundan İBB çalışanlarına seslendi. İBB çalışanlarının bayramını kutlayan Kılıçdaroğlu, "Bütün arkadaşlarıma, çalışanlara, alın teri dökenlere, evine akşam helal ekmek götürenlere hayatım boyunca hep saygı duydum, saygı duymaya da devam edeceğim" dedi.

'İSTANBUL'DA ÇOK TEMİZ, DÜRÜST, AHLAKLI BİR BELEDİYE BAŞKANINIZ VAR'

İmamoğlu'na da övgülerde bulunan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

"İstanbul'da çok temiz, dürüst, ahlaklı bir Belediye Başkanı'nız var ve onunla birlikte çalışıyorsunuz. Ben hem Sayın Belediye Başkanı'mızı hem birlikte çalışan değerli arkadaşlarını yürekten tebrik ediyorum. Hepsine en içten selamlarımı, sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum."

'İETT VE İSKİ GİBİ KURUMLAR SAYGIYI HAK EDİYOR'

Etkinlikte konuşan İmamoğlu, 150 yıllık tarihi olan İETT ve İSKİ gibi kurumların saygıyı hak ettiğini vurguladı. Sadece çalışanların değil, ailelerinin de bayramlarını kutladığını vurgulayan İmamoğlu, "İBB ve belediyelerin şöyle bir özelliği var: Bayramı, seyranı yok. Her zaman tetikte, alarmda ve bir çalışma sürecinin içinde. Böylesi bir görev yapıyoruz. Bu görevin, bu mesleğin, bu işin içerisinde olan her insanın bu fedakarlığı kıymetli" dedi.

'SİZLER TOPLUMUN ÖN YÜZÜ GİBİSİNİZ'

İmamoğlu şunları kaydetti:

"Sizler, toplumun ön yüzü gibisiniz. Sahada çalışıyorsunuz. Güler yüzü, yüzünüzden eksik etmeyin lütfen. Yüzünüz hep gülsün. Sizi gören moral bulsun. Sizin bu tavrınız ve davranışınız, 80 bini aşan çalışanlarımızla aynı ve tavır davranışı İstanbul'a yaydığımız zaman, inanın İstanbul'un morali yüksek olur. Bunlar, çok önemli duygular. Hepinizi çok seviyorum. Hakkınızı, hukukunuzu koruyarak, emeğinizin karşılığını almanızı sağlayarak, umut ediyorum ki; eksiksiz, en az hatayla bir süreç yöneterek, İstanbul'a tarihi bir görev dönemini hep beraber başaracağız. Her yerde söylediğim bir şey var: Kendinizi, kurumunuza ait hissedin. Kurumunuza hizmet edin. Kurumunuzun prensiplerini taşıyın."

Independent Türkçe
 


PAYLAŞ