‘İnce’nin kuracağı partiye milletvekilleri geçecek’

CHP’li Muharrem İnce’nin parti mi kuracak iddiaları tartışılmaya devam ediyor. Tartışmalara katılan gazeteci Can Ataklı’dan yeni bir iddia geldi.

Ataklı, 20’den fazla milletvekiinin partiye geçeceğini öne sürdü.  Muharrem İnce yeni parti kuracağı iddialarıyla ilgili henüz açıklama yapmadı.

İlk olarak Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer tarafından ortaya atılan CHP’li Muharrem İnce’nin parti kuracağı iddiaları konuşulmaya devam ediyor.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İnce’nin kuracağı öne sürülen partiyle ilgili şu iddialarda bulundu:

“Son bilgi: Muharrem İnce'nin partisi hafta içinde kuruluyormuş. 45 kurucu isim varmış. 20'nin üzerinde, yani grup kuracak kadar da milletvekili yeni partiye geçecekmiş. Bu arada İnce neden konuşmaz onu da anlamak mümkün değil.”

Ataklı bir diğer paylaşımında ise İnce’nin cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybettiği gece gazeteci İsmail Küçükkkaya’ya attığı “Adam kazandı” şeklindeki mesaja atıfla “Yeni partinin adı da AKP. Adam Kazandı Partisi” diyerek eleştiride bulundu.

İNCE SESSİZLİĞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bayer devamında Ataklı tarafından dile getirilen yeni parti iddialarıyla ilgili henüz İnce’den bir açıklama gelmedi.

Bayer, merkezin solu olarak nitelediği partinin 15 Eylül’de Hakkari’de kurulacağını öne sürmüştü.

Independent Türkçe


PAYLAŞ