'Geleceğe Dönüş'ün ilk senaryosundaki son bir başka filmde kullanıldı'

Two and a Half Men dizisinin başrollerinden Jon Cryer, Marty McFly rolü için Geleceğe Dönüş filminin seçmelerine katıldığını açıkladı. Sosyal medya platformu olan Twitter'dan konuya ilişkin paylaşım yapan Cryer, seçmelerde kendisine verilen senaryonun sonunun 2008’deki Indiana Jones ve Kristal Kafatası filminde kullanıldığını ifade etti.

'YILDIRIM' YERİNE 'KOLA'

Bu senaryoya göre, 1985 tarihli Geleceğe Dönüş filminde zaman makinesi, Delorean marka otomobil olmayacaktı. Cryer, bu ikonik otomobil yerine nükleer parçalanmayla çalışan standart bir zaman makinesinin düşünüldüğünü bildirdi. Ünlü oyuncunun anlattığına göre, “gizli madde” olarak da yıldırım yerine kola kullanılan senaryoda, Marty nükleer patlamanın şiddetinden kurtulmak için bir buzdolabının içine saklanıyor. Filmin ilk senaryolarundan birine ulaşan Screen Crush, Cryer’ın hatırladığının aksine zaman makinesinin aslında bir buzdolabı olduğunu ortaya koydu. Neyse ki bu iki anlatım da gerçek olmadı ve Delorean marka otomobil hafızalara kazındı.

GELECEĞE DÖNÜŞ, 35. YILDÖNÜMÜNE ÖZEL OLARAK BLU-RAY VE 4K FORMATLARINDA SATIŞA SUNULACAK

Filmin yapımcılarından Steven Spielberg, daha sonra eski senaryodaki bu kısmı 2008’deki Indiana Jones ve Kristal Kafatası filminde kullandı. Harrison Ford’un canlandırdığı karakter, filmin başlarında nükleer testten hasar almamak için bir buzdolabına sığındı.Geleceğe Dönüş, 35. yıldönümüne özel olarak Blu-ray ve 4K formatlarında bu sonbaharda satışa sunulacak.

Independent Türkçe, Screen Crush, Digital Spy


PAYLAŞ