Modellik yapan 80'lik çift, Vogue ve Marie Claire'e kapak oldu

Tayvan'da küçük bir kasabada çamaşır yıkama hizmeti veren 83 yaşındaki Chang Wan-ji ile 84 yaşındaki Hsu Sho-er, unutulan kıyafetlerle verdikleri pozlarla sosyal medyanın yeni fenomeni oldu. Çift, geçen ay sosyal medya platformu olan Instagram'da paylaşılan fotoğraflarının ardından yurtdışında da büyük ilgi görerek bir anda 600 bine yakın takipçiye ulaştı. Çift ayrıca, Vogue ve Marie Claire'in Tayvan baskılarında da yer aldı.

TORUNLARI ÇİFTİN KORONAVİRÜS SALGINI SIRASINDA YAŞADIĞI CAN SIKINTISINI HAFİFLETECEK BİR YOL BULDU

Tayvan’ın merkezinde yer alan Taichung’da onlarca yıldır çamaşır yıkama dükkanı işleten karı koca, bu zaman zarfında pek çok müşterinin kıyafetlerini almayı unutmasına ya da gelip teslim almamasına şahit oldu. 31 yaşındaki torunları Reef Chang bu kıyafetleri kullanarak çiftin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sırasında yaşadığı can sıkıntısını da hafifletecek bir yol buldu.

'YAPTIKLARINDA MUTLU OLACAKLARI YEİ BİR ŞEY BULMAK İSTEDİM'

AFP’nin haberine göre Reef, “Büyükannem ve büyükbabam işler iyi gitmediği için sokaklara bakıp duruyordu. Yaptıklarında mutlu olacakları yeni bir şey bulmak istedim” dedi.

'BİZLERİ ÇOK ETKİLEYEN MESAJLAR ALIYORUZ'

Çiftin Instagram hesabını yöneten ve hayranlardan gelen yoğun mesajları ailesine tercüme eden Reef, “Bizleri çok etkileyen mesajlar alıyoruz. Çoğu kişi bu hesabı dünyada Kovid-19 pandemisinin ve birçok ülkede sorunların yaşandığı bu karanlık yılda ilk mutlu haber olarak gördüklerini söylüyor” diye ekledi.

'BU KIYAFETLERLE MODELLİK YAPMAK BENİ 30 YAŞ DAHA GENÇ HİSSETTİRİYOR'

Chang ise “Bu kıyafetlerle modellik yapmak beni 30 yaş daha genç hissettiriyor. Birçok kişi bana ‘Artık ünlüsün ve daha genç görünüyorsun’ diyor” ifadelerini kullandı.

'GÜZEL KIYAFETLER GİYİP BİR PARÇA EĞLENMEYİ SEVİYORUM'

Eşiyle aynı duyguları paylaşan Hsu da “Bedenim yaşlandı ama kalbim yaşlanmıyor. Güzel kıyafetler giyip bir parça eğlenmeyi seviyorum” diye konuştu.

HAYRANLARI İKİLİYİ GÖRMEK İÇİN DÜKKANA AKIN EDİYOR

Çiftin artık dünyaya yayılan şöhreti, çamaşırlarını yıkatmaya verdikleri yerde unutan bazı müşterilerileri eski eşyalarını almak için harekete geçirirken, bölgedeki bazı hayranları da ikiliyi görmek için dükkana akın ediyor.

Independent Türkçe, AFP


PAYLAŞ