3 ilde bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı

AA (Arşiv)

Ordu, Karabük ve Batman'da yeni koronavirüs vakaları tespit edildi. Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında bazı yerleşim yerleri karantinaya alındı.

ORDU

Ordu‘nun Akkuş ilçesine bağlı Çayıralan Mahallesi’nde yapılan testler sonucunda yeni virüs vakaları tespit edildi. Mahallede karantina uygulanmasına karar verildi.

KARABÜK

Karabük‘ün Yenice ilçesine bağlı Değirmenyanı köyünde de bazı kişilerin Covid-19 testi pozitif çıktı. İlçe Hıfzıssıhha Kurulu açıklamasında köyün karantinaya alındığı bildirildi. Açıklamada, “Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla, Değirmenyanı köyünün tüm giriş ve çıkış noktalarının sınırlandırılmasına, Değirmenyanı köyünde karantina altında ikamet eden kamu ve özel sektör çalışanlarının karantina süresi boyunca idari izinli sayılmasına, alınan kararlara uymayanlara idari para cezası ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin gerekli adli işlemlerin uygulanmasına karar verildi” ifadesi kullanıldı.

BATMAN

Batman‘da ise Sason ilçesinde, 2 evde karantina uygulaması başlatıldı. Sason Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Dikbayır köyündeki 2 evde, ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanmasına karar verildiği belirtildi. 

Duvar


PAYLAŞ