'Seçimler normal tarihinde olacak'

Trump kampı, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın kendi başlattığı tartışmalara son vermeye çalışıyor.

'3 KASIM'DA SEÇİM YAPACAĞIZ'

Beyaz Saray Özel Kalemi Mark Meadows, Trump'ın seçimlerin ertelenmesi fikrini ortaya atarken posta yoluyla gönderilecek pusulalar hakkındaki endişelerinden bahsetmek istediğini söyledi.  CBS'e konuk olan Meadows, "3 Kasım'da seçim yapacağız ve Başkan zafere ulaşacak" dedi. Trump'ın kampanya danışmanı Jason Miller da Cumhuriyetçi Parti'ye yakınlığıyla bilinen Fox News'ta Meadow'a benzer ifadeler kullanarak, "Seçimler normal tarihinde olacak, Trump da 3 Kasım'da yapılmasını istiyor" diye konuştu.

'BAŞKANIN SESLİ DÜŞÜNMESİ VE SIKINTILARINI DİLE GETİRMESİ YARDIMCI OLMUYOR'

Pazar günü CNN'e konuşan ve posta yoluyla oy kullanma tartışmasına değinen Cumhuriyetçi Vali Asa Hutchinson da pusulaların güvenli bir şekilde hedef noktaya ulaşmasını sağlamanın eylet yönetimlerinin görevi olduğunu ifade etti. Aynı zamanda Trump'ı eleştiren Hutchinson, "Başkanın sesli düşünmesi ve sıkıntılarını dile getirmesi yardımcı olmuyor" dedi.

'SEÇİMLERİ İNSANLAR DÜZGÜN, SAĞLAM VE GÜVENLİ ŞEKİLDE OY KULLANANA KADAR ERTELEYİN'

ABD Başkanı Donald Trump, geçen perşembe yaptığı Twitter paylaşımıyla 3 Kasım 2020'de yapılması planlanan genel seçimlere posta yoluyla oy kullanma sistemi nedeniyle şaibe karışacağını savunarak seçimlerin ertelenmesini önerdi.b2020 seçimlerinin ABD tarihinin "en kusurlu ve hileli" seçimleri olacağını iddia eden Trump, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Seçimleri insanlar düzgün, sağlam ve güvenli şekilde oy kullanana kadar erteleyin???" yazdı.

T-24


PAYLAŞ