Malatya'da 5.2 büyüklüğünde deprem

Pütürge'de meydana gelen depremin büyüklüğü AFAD'a göre 5.2, Kandilli'ye göre 5.7 olarak gerçekleşti. Deprem, çevre illerden de hissedildi.

AFAD: MALATYA'DA 5.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından paylaşılan verilere göre, Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 12.37'de 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği, 7.02 km olarak ölçüldü.

KANDİLLİ RASATHANESİ: MALATYA'DA 5.7 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDANA GELDİ

Kandilli Rasathanesi depremin merkez üssünün Pütürge ilçesi ve büyüklüğünün 5.7 olduğunu kaydetti. Depremin derinliği, 5.0 km olarak ölçüldü.

MALATYA VALİSİ: ŞU ANA KADAR YANSIYAN OLUMSUZLUK YOK

Malatya Valisi Aydın Baruş, saat 12.56’da yaptığı açıklamada “Jandarma ve AFAD ekipleri mahallelerle iletişim kuruyor. Şu ana kadar yansıyan olumsuzluk yok” dedi.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU: HASARA YÖNELİK İHBAR YOK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 12.37'de 5,2 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor" dedi.

PÜTÜRGE BELEDİYE BAŞKANI: HAZİRAN'DA MEYDANA GELEN DEPREMDE HAFİF HASAR GÖREN BİNALARDA AĞIR HASAR OLUŞTU

Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük yaptığı açıklamada haziran ayında meydana gelen depremde hafif hasar gören binalarda ağır hasar oluştuğunu söyledi. Sülük, daha önceden boşaltılan bu binalarda herhangi bir can kaybı olmadığını dile getirdi.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ