Mansur Yavaş'tan Covid-19 genelgesi

Fotoğraf: AA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yayımladığı genelge ile Başkent'teki yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısındaki artışa dikkati çekerek, daha önce alınan tedbirlere ilave önlemlerin hayata geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

ÖNCEKİ GENELGELER HATIRLATILDI

Ankara Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Yavaş, bir genelge yayımladı. ASKİ ve EGO Genel Müdürlükleri ile Büyükşehir Belediyesinin tüm birimleri ve bağlı şirketlerine Yavaş imzasıyla gönderilen genelge ile 12 Mart, 6 Nisan, 14 Mayıs, 3 Haziran ve 2 Temmuz tarihlerinde yayımlanan genelgeler hatırlatıldı.

BELEDİYEYE YAPILAN ZİYARETLERE MÜSAADE EDİLMEMESİ İSTENDİ

Son günlerde Türkiye genelinde ve özellikle Başkentte artış gösteren Kovid-19 vakalarına işaret edilen genelgede, daha önce alınan tedbirlere ilave önlemlerin hayata geçirilmesi ve bunun titizlikle sürdürülmesi gerektiği bildirildi. Ayrıca, zorunlu iş görüşmeleri hariç belediyeye yapılan ziyaretlere müsaade edilmemesi istendi.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN UYARDI

Mansur Yavaş, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, Ankara'daki Kovid-19 vaka artışının ilk zamanlardaki seviyeye çıktığına işaret ederek, "Tedbirlerimizi üst seviyeye çıkarmakla birlikte çalışma arkadaşlarımızın ve sizlerin sağlığı için belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık. Tüm hemşehrilerimi salgın tedbirlerine uymaya davet ediyorum." ifadelerini kullandı.

BELEDİYEDE 144 KİŞİ TAKİPTE

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Genel Koordinatörü Volkan Gültekin, Büyükşehir Belediyesi personelinin 144'ünün Covid-19 nedeniyle takibe alındığını bildirdi.

AA


PAYLAŞ