Martı'nın CEO'sundan 'düzenleme' açıklaması

DAHA FAZLA OKU

YouTube kanalı 'capslock' a konuk olan mobil elektrikli scooter kiralama şirketi Martı'nın CEO'su Oğuz Alper Öktem'in yaptığı açıklamalar sosyal medyada gündem oldu.

'DEVLET BAŞA KUZGUN LEŞE'

1 Ağustos tarihinde yüklenen videoda scooter'lara gelecek kurallar hakkında konuşan Öktem, 'Devlet başa kuzgun leşe', 'Devlet başımızda olduğu sürece sıkıntı olmaz' dedi.

Öktem'in Martı'ya binen kişilere ceza verildiği konusunda sorulan soruya verdiği yanıt şu şekilde:

"Bunlar münferit olaylar, arabayla ters yönde gidersen ceza yersin. Ama bu konuyla ilgili regülasyon geliyor. Bizim burada her vatanını seven Türk iş adamı gibi dediğimiz şey 'devlet başa kuzgun leşe' Devlet başımızda olduğu sürece sıkıntı olmaz. Bu regülasyon bu işe gelecek. Ve devlet ne derse biz elimizden geleni yapıyor olacağız. Söyleyeceğim temel şey şudur; devlet ne derse odur. Biz haddimize düşmeyerek sektörümüz için doğru olduğunu düşündüğümüz şeyi sorarlarsa söyleriz.  Onun dışında karar oranındır. Biz devlete baba gözüyle bakan insanlarız. En iyisini devlet bilir. Devletimiz ne derse biz de onun sonucu olarak istihdam yaratmaya, yatırım getirmeye, ülkeye dolar sokmaya devam ederiz."

NE OLMUŞTU?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu artan 'scooter' uygulamalarına ilişkin 'Mutlaka bir düzenleme gelecek, sonuçta yolcu taşıyorlar' diye konuşmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Martı kullanan bazı kişilere kural ihlali yaptıkları için trafik cezası verildiğine ilişkin haberler yapılmıştı.

Tükenmez Haber

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ