Akşener, Bahçeli'nin 'evine dön' çağrısına yanıt verdi

Kolaj: Tükenmez Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Evine dön" çağrısına ilişkin konuştu.

'PARTİME SALDIRIYOR'

Nevşehir’de basına açıklamalarda bulunan Akşener, Bahçeli'nin açıklamalarıyla ilgili, "Ben aracılığınızla Sayın Erdoğan’a bir çağrıda bulunmak istiyorum, Ortağı ile ilgilinsin. Ne zaman Sayın Erdoğan’ın ilgilisi azalıyor Sayın Bahçeli başta ben olmak üzere partime sardırıyor. Biz bundan bıktık, lütfen ortağı ile ilgilensin" dedi.

Siyasi magazin konularından konuşmayı, siyasi nezaketle hiç bağdaştırmadığını vurgulayan Akşener şöyle devam etti:

"Sayın Bahçeli’nin en önemli özelliği kendisinin altını ısrarla çizdiği nezaketidir ama Türkiye’nin özellikle ekonomi noktasında problemleri olduğu bir dönemde, üzerine salgın yaşadığımız bir dönemde esnafımızın, işçimizin, işsiz gencimizin, tarımımızın pek çok sorunu varken, milletin sesini duymak yerine, o sese bir cevap vermek yerine siyasi magazinle meşgul olmasını da hiç hoş bulmadığımı, hiç hoş olmadığını ifade etmek isterim. Bir kez daha söyleyeyim Sayın Erdoğan lütfen ortağınızı üzerimize sardırmaktan alın yeterli ilgiyi gösterin. Bizim derdimiz millettir, milletin sesidir"

NE OLMUŞTU?

Bahçeli, "Sayın Akşener’in böyle gitmeyeceğini, böyle ittifak olmayacağını, olsa bile bir ayağının çukura düştüğünü görüp derhal ve çok kısa süre içinde evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır" ifadelerinde bulunmuştu.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ