Cemal Enginyurt: Beni evden attınız Meral Akşener'i davet ettiniz

DAHA FAZLA OKU

Tarım Bakanı ve AKP hakkındaki sözleri sonrası MHP'den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i partiye davet edilmesine  tepki göstererek, "Beni evden attınız, Meral Akşener'i davet ettiniz. Olmuyor" dedi.

'BİZİ MAHALLENİN DELİSİ Mİ YAPTINIZ?'

Hadi Özışık'ın 'Perde Arkası' programına katılan Enginyurt, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a sert eleştiriler yöneltti. Enginyurt, şimdi İYİ Parti'de siyaset yapan insanlarla küslüklerini, onlarla tartışmalarını hatırlatarak 'Bizi millete saldırttınız da mahallenin delisi mi yaptınız?' diye sordu.

'KAZANMIŞTI, BEN İPTAL ETTİRDİM'

Devamında ise şu ifadelerde bulundu:

Meral Akşener 19 Haziran’da kongreyi 715 imzayla kazandığında ben mahkemeye verdim Milliyetçi Hareket Partisi’ni ve ben iptal ettirdim kazandıkları kongreyi. Ben iptal ettirdim; kazanmıştı. Kazandıkları kongreyi iptal ettirdik.”

'YORUMU ÜLKÜCÜLERE BIRAKIYORUM'

İhraç edilmesine ve Akşener'in partiye davet edilmesine de tepki gösteren Enginyurt, "Beni evden attınız Meral Akşener'i davet ettiniz. Olmuyor. Ben olsam etmezdim. Sayın Genel Başkan'ın takdiridir. Yorumu ülkücülere bırakıyorum. Ben sayın Genel Başkan'ın her zaman doğru yaptığına inandım ama bu açıklamayı hakikaten doğru bulmadım"  diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Ayasofya ziyaretine ilişkin, "Zillet ittifakının üç asıl ortağından ikisinin, yani CHP ile örtülü ortak HDP'nin Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerif'e menfi yaklaşımı ortadadır. Sayın Akşener'in böyle gitmeyeceğini görüp derhal evine dönmesi doğru ve tutarlı bir davranış olacaktır" demişti.

Tükenmez Haber

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ