The Walking Dead'in yeni dizisinde zombilere tedavi arayan bir karakter yer alacak

The Walking Dead: World Beyond'un, koronavirüs pandemisinden kaynaklanan gecikmelerin ardından Ekim'de başlaması bekleniyor. The Walking Dead'in spinoff'unda zombilere tedavi arayan bir karakterin yer alacağı bildirildi. The Walking Dead'in 12 Nisan'da yayımlanması gereken sezon finali, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında ertelenmişti.

SİVİL CUMHURİYET ORDUSU'YLA ÇALIŞAN BİR BİYOKİMYACI YER ALACAK

İlk zombi salgınından 10 yıl sonrasını anlatan dizide Sivil Cumhuriyet Ordusu’yla çalışan bir biyokimyacı yer alacak.

KÜÇÜK BİR GRUP ZOMBİLİĞE ÇARE ARAYACAK

Dr Leo Bennett isimli karakteri canlandıracak Joe Holt, Comic-Con@Home etkinliğinde konuştu ve karakteriyle diğer küçük bir grubun zombiliğe çare aradığını doğruladı.

'DR. BENNETT ÜNLÜ BİR BİYOKİMYACI VE GENETİKÇİ'

“Dr. Bennett ünlü bir biyokimyacı ve genetikçi. Zeki biri” ifadelerini kullanan Holt, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Görünüşe göre bu pandemiyi durdurmaya çalışırken kazandığı bilgeliği ve keşiflerini öğretmeye, aktarmaya çalışıyor. Bu nedenle bilgisini aktarmak ve yardım etmek için bir başka topluluğa gidiyor."

PORTER, SALGIN HAKKINDA BİLGİ SAHİBİ BİR BİLİM İNSANI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ

Tedavi arayışı bir süredir geri planda kalmış olsa da World Beyond, The Walking Dead evreninin salgına çare arayışında ilk olmayacak. Henüz birinci sezonda Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden bir doktor, hastalığın “mikrobiyal, viral, parazitik ya da mantar” olabileceğine dair teoriler ortaya atmıştı. Konuyla ilgili bir diğer olay da Eugene Porter’ın diziye dahil olmasıyla yaşanmıştı. Porter, salgın hakkında bilgi sahibi bir bilim insanı olduğunu söylemiş ama bunun yalan olduğu ortaya çıkmıştı. 

Independent Türkçe, Digital Spy


PAYLAŞ