AKP’li kadınlar Dilipak'tan şikayetçi olacak

AKP Kadın Kolları’nın 81 il başkanlığı Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Abdurrahman Dilipak, İstanbul Sözleşmesi'ni destekleyen AKP’li kadın yöneticilere hakaret etmiş, "AKP'nin papatyaları" yazısını kaleme almıştı.

AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Dilipak’ın, İstanbul Sözleşmesi’ni konu aldığı “AKP’nin papatyaları” başlıklı yazısında kullandığı “fahişe” kelimesiyle ilgili suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Çam “Bu saldırganlığınız, ahlaksız sözleriniz ve iftiraya varan yakıştırmalarınızla kendinizi küçültmeyin. Edebe mugayir yazarak kaybettiğiniz itibarı, yazdığınız bu üsluptaki yazılarınızla kamuoyunun dikkatini çekseniz bile geri kazanamazsınız” açıklaması yaptı.

‘DERTLER SONA ERECEKSE SÖZLEŞMEYİ KALDIRALIM’

Çam, İstanbul Sözleşmesi’ne ilişkin değerlendirmesinde bulundu;

Mesele o değil. Şayet tüm dertler sona erecekse bence de kaldıralım. Kaldıralım ki değişen bir şeyin olmadığını herkes görsün. Bu işe ciddi kafa yoranlara saldırma, bunun üzerinden siyaset yapma, dikkati  çekme ve sosyal medyadan takipçilerini artırma hevesinde olanların fırsatlarını da ellerinden alalım. Bu tartışma bitsin ki esas meselemizin çocuklarımızı her türlü kötülükten, çirkinlikten ve azgınlıktan korumak için gayretle çalışanları rencide edici sosyal medya paylaşımları ile bu sorunların çözülmeyeceğini anlayalım. Esas olan insan yetiştirmenin önemini hatırlayalım. Sona erdirelim ki ahlaksızlığın ve rezilliklerin her yerde çoğalmasının esas nedeninin insanlığın rotasından çıkması olduğunu görmüş olalım. Yaş ve kuru ne varsa, bir çuvalın içine doldurarak gerçek sorumluluklardan kaçamayacağımızı görelim. İşin özüne odaklanalım”

AA


PAYLAŞ