Ayasofya'ya giden milletvekilinin testi pozitif çıktı

Fotoğraf: Ekran görüntüsü

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu sekizinci testin ardından koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu. Bunun üzerine Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, "Risk grubundakilere test yapılmazken milletvekili ayda 7 test yaptırmış" diyerek tepki gösterdi.

'4 AYDIR KAPI KAPI DOLAŞAN DOKTOR TEST YAPTIRAMIYOR'

Pala, sosyal medya mesajında şunları kaydetti:

"Geçmiş olsun. Sağlık çalışanları başta olmak üzere risk grubundakilere test yapılmazken milletvekili ayda 7 test yaptırmış. 4 aydır #COVID19 filyasyon ekibinde kapı kapı dolaşıp gerektiğinde örnek alan öğrencimin (Tıp doktoru) 'Hocam kendimize #test yaptıramıyoruz' serzenişi geldi aklıma."

'8. PCR TESTİM MAALESEF POZİTİF ÇIKTI'

Türkoğlu'nun sekizinci koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurduğu paylaşımı ise şu şekilde: 

AYASOFYA'DAN VİDEO PAYLAŞMIŞTI

Öte yandan Türkoğlu, 26 Temmuz tarihinde Ayasofya'nın ibadete açılmasının ardından içeride maskesiz olarak çektiği bir videoyu da paylaşmıştı.

AYASOFYA KONUSUNDA UYARILAR

Geçtiğimiz günlerde Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sarp Üner, Ayasofya’nın ibadete açıldığı gün önlemlerin göz ardı edildiğine dikkat çekerek, “Basit bir bölme çarpmayla orada bin civarında hasta vardı, bu hastaların bulaştırma kat sayısını da düşünürsek 2 bin-3 bin kişiye hastalığı bulaştırdı. O bir araya gelmenin İstanbul’daki vaka sayılarını arttıracağını düşünüyorum” ifadelerinde bulunmuştu.

Tükenmez Haber


PAYLAŞ