İstismar sonucu hamile kalan çocuğu ailesi hastanede bıraktı

Siverek’te 14 yaşındaki A.B. 2017’nin Ekim ve Kasım aylarında ağabeyi ve dayısının istismarına uğradı. Korktuğu ve tehdit edildiği için durumunu kimseye anlatamadı.

2018’in temmuz ayında hastaneye de giden A.B. doğum yaptı. Doğum yapan A.B. ailesi tarafından hastanede bırakıldı ve sahip çıkılmadı.

A.B. ifadesinde dayısı M.İ. ve abisi M.B.’nin birçok kez cinsel istismarına uğradığını söyledi.

DNA testinde doğan çocuğun babası çıkmayan sanıklar emniyet ve savcılık ifadelerinde tecavüz iddiasını kabul etti.

Cumhuriyet'ten Zehra Özdilek'in haberine göre, emniyetteki ifadesinde sanık dayı M.İ. mağdur A.B’nin kendisini birlikteliğe zorladığını belirterek kendisinin kör olduğunu iddia etti.

Suçlamaları emniyet ve savcılık ifadesinde kabul eden M.B. kardeşinin kendisi ile birlikte olmak istediğini, kendisinin de kabul ettiğini söyledi.

Mahkeme aşamasında ise M.B. savcılık ve emniyet ifadelerini değiştirerek suçlamaları kabul etmedi.

Anne S.B. ise kızının kilo aldığını fakat hamile olduğunu bilmediğini söyleyerek, “Kızım böyle konulara meyilli birisi değil. Hamile olduğunu ilk defa hastenede öğrendim. Kızıma kesinlikle zorla bir şeyler yapıldı” dedi.

Anne, oğlundan şikâyetçi olmadı, erkek kardeşinden şikâyetçi oldu Anne S.B. oğlundan şikâyetçi olmadığını ancak kendi erkek kardeşinden şikâyetçi olduğunu söyledi.

Mağdur A.B. duruşmalarda dayısı ve abisinden şikâyetçi olmadığını belirterek, “Çünkü abim ve dayım ceza alırlarsa hapishaneden çıktıklarında beni döverler. Aileme teslim edilmek istiyorum” dedi.

MAHKEME 24 YIL HAPİS VERDİ

Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi ise kararı bozararak mağdur A.B’nin doğum yaptığı sırada biyolojik yaşının öğrenilmesi ve bebeğin babasının kim olduğunun sorulmasını isteyerek kararı bozdu.

Dosyaya bakan Siverek 1. Ağır Ceza Mahkemesi ise sanıklara ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan beraat, ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan ise 24 yıl hapis cezasına çarptırdı. Hüküm ile birlikte tutukluluklarına devam kararı verildi.


PAYLAŞ