Akşener, Babacan’ı ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret etti. Kısa süreli sohbet eden genel başkanlardan Akşener, Babacan’a İYİ Parti logolu tabak takdim etti.

BABACAN: ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ

Babacan yaptığı açıklamada, “Sorunlar gittikçe büyüyor ve ülkemizin geleceği için çalışmak zorundayız. Vatandaşımız siyasetten çözüm bekliyor” derken Akşener, DEVA Partisi’ni çok olumlu karşılıyorum çünkü siyasette rekabet, daha fazla çalışma getirir” dedi.

'VATANDAŞ SİYASETTEN ÇÖZÜM BEKLİYOR'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı ziyaret etti. Akşener ile Babacan, görüşmenin ardından kameraların karşısına geçti. Babacan, “Bugün Sayın Meral Akşener, hayırlı olsun ziyareti yaptı. Bu nazik ziyaret için çok teşekkür ederim. Heyetler halinde görüşmeler yaptık. Ben kendisine partimizin teşkilanlanmasıyla ilgili ve temel alandaki politikalar ve uygulamaları ile ilgili bilgiler sundum. Ülkemizin meselelerini kısa başlıklar halinde değerlendirdik. Türkiye her alanda zor dönemlerden geçiyor. Ülkemiz çok daha iyisine layık. Her alanda çok daha iyi yönetime layık. Sorunlar gittikçe büyüyor ve ülkemizin geleceği için çalışmak zorundayız. Vatandaşımız siyasetten çözüm bekliyor” dedi.

'GELECEK PARTİSİ'NE ZİYARET YAPACAĞIZ

Akşener ise “Komşu olduk ve bir hayırlı olsun ziyareti yaptık. Gelecek hafta da Gelecek Partisi’ne ziyaret yapacağız. Bana ‘DEVA Partisi’ni nasıl karşılıyorsunuz’ diye çok soruldu, ben de ‘çok olumlu karşılıyorum çünkü siyasette rekabet, daha fazla çalışma getireceği için olumlu biliyorum’ demiştim. Karşılıklı olarak partilerimizin kuruluş aşamasında yaşadıklarımızı, tecrübelerimizi paylaştık. Daha sonra memleket meselelerini tahlil ettik. Değerli görüşleri için teşekkür ediyorum. Misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Tekrar hayırlı olsun” diye konuştu.

BAHÇELİ'YE YANIT YOK

"Cumhur İttifakı’ndan DEVA Partisi’ne yönelik bir çağrı olursa kriterleriniz nelerdir?” sorusuna Babacan, “Biz şu anda teşkilatlarını kurma aşamasında bir partiyiz. Odaklanmamız, çözümler üretmek ve toplumla paylaşmak. Şu an odaklandığımız konu bu” yanıtını verdi.

Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Güçlendirilmiş parlamenter sistem boşuna bir özlemdir” açıklamasıyla ilgili soruya, “Biz hiçbir siyasi partinin genel başkanına parmak sallamadık. Sayın Bahçeli’nin Türkiye’ye dair görüşleri elbette anlatma hakkına sahiptir. Biz de saygı duyuyoruz. Dolayısıyla söyleyecek sözüm yok” dedi.

'YEPYENİ BİR TARZ İNŞA EDİYORUZ'

Bahçeli’nin kendisi hakkında “IMF’ci bir kafa” suçlaması konusunda Babacan, “Biz baştan açıkladık. Biz yepyeni bir tarz inşa ediyoruz. Bugünkü açıklamanın o tarzla açıklama yapmayı olumlu bakmıyoruz. Biz sorunlar nedir diye bakıp çözüm üretmenin gayreti içindeyiz” karşılığını verdi.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik 'evine dön' çağrısı yapmıştı. Erdoğan, Bahçeli’nin çağrısını “Terör örgütleriyle el ele olmak, milli ve yerli olarak düşündüğümüz İYİ Parti'ye hiç uygun düşmeyebilir. Böyle bir sıkıntının olması hasebiyle böyle bir davet gerçekleşmiş diye düşünüyorum. Ülke genelinde bir bütünleşmenin gereğini düşünüyorum" diye değerlendirmişti.

'YOLDA BIRAKMADIK'

Akşener ise dün yaptığı açıklamada 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' vurgusu yaparak şunları kaydetmişti:

"Şayet bu çağrı siyasi bir taktik üzerine samimiyetten uzak ise biz, İYİ Parti olarak milletimizin çıkarlarına, menfaatlerine, değerlerine aykırı davranılmadığı süre içerisinde yola çıktığımız hiçbir insanı yolda bırakmadık."

Tükenmez Haber


PAYLAŞ