'Şule öldürülürken neredeydiniz?'

Ankara Kadın Platformu'nun İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yapmak istediği açıklama polis tarafından engellendi, polis 33 kişiyi gözaltına aldı.

Ankara Kadın Platformunun Kolej kavşağında kadın cinayetleri ve İstanbul Sözleşmesi ile ilgili yapacağı açıklama engellendi. Ankara Emniyet Müdürlüğü 33 kişinin gözaltına alındığı açıklandı. Gece geç saatlerde gözaltına alınanlar serbest bırakıldı.

'ŞULE ÖLDÜRÜRÜLKEN NEREDEYDİNİZ?'

Kolej Metro durağı önünde toplanan kadınlar, yaya ve araç trafiğini engelledikleri gerekçesiyle dağılmaları istendi. Kadınların etrafını çevreleyen çok sayıda polis kadınları dağıtmaya çalıştı. Kadınlar bunun üzerine, erkek şiddetinin burada da yaşandığına vurgu yaparak polise tepki gösterdi.

Polis açıklama için toplanan çok sayıda kadını ters kelepçe ile gözaltına aldı. Bir kadının polislere tepki göstererek "Şule öldürülürken neredeydiniz" diye bağırmasının üzerine Emniyet amirinin "Kes be, alın şunu" diyerek gözaltına aldırması dikkat çekti.

Haber takibi yapan MA muhabiri Eylem Akdağ da gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından 33 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

KADIKÖY'DEN ANKARA'DAKİ KADINLARA DESTEK

İstanbul Kadıköy'de yapılan İstanbul Sözleşmesi eyleminde, Ankara ve İzmir'deki açıklamalara polis müdahalesine tepki gösterildi


PAYLAŞ