Kaftancıoğlu Galata Kulesi’nde incelemelerde bulundu

DAHA FAZLA OKU

Galata Kulesi’nin restorasyon çalışmaları kapsamındaki “yıkım” görüntülerinin ardından kulede incelemelerde bulunan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Galata Kulesi'ne yapılanları izleyince, IŞİD'in tarihi eserlere yaptığından daha farklı bir şey yapılmadığını gördüm” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devredilen Galata Kulesi'nde restorasyon çalışması kapsamında tarihi kulenin içindeki duvarların inşaat aletleri kullanılarak yıkılmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kulenin orada incelemelerde bulundu.

İncelemelerinin ardından açıklama yapan Kaftancıoğlu, "Galata Kulesi'ne yapılanları izleyince, IŞİD'in tarihi eserlere yaptığından daha farklı bir şey yapılmadığını gördüm" ifadesini kullandı. Kaftancıoğlu içeriye girmek istediklerini ancak izin verilmediğini söyledi. Galata Kulesi'nin tüm Türkiye hatta dünya tarafından takip edilen kültürel bir miras olduğunu kaydeden Kaftancıoğlu, "Kentin dokusuna sahip çıkmak için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Görüntülere ilişkin İBB suç duyurusunda bulunurken, Kültür ve Turizm Bakanlığı da inceleme başlatıldığını duyurdu.

DAHA FAZLA OKU


PAYLAŞ