'Dayanışma albümü' çıktı: Müzikte Robin Hood’luk yapmaya çalışıyoruz

TÜKENMEZ HABER - Peyk'in solisti İrfan Alış’ın çağrısıyla şekillenen, geliri pandemi dönemide ihtiyaç sahibi müzik emekçileriyle paylaşılacak olan ‘Olta’ dayanışma albümlerinin serisinin ilki Spotify’da yayınlandı.

İlk albümde Peyk, Asfalt Dünya, No Land gibi grupların şarkılarının yer aldığı albüm serisi Feridun Düzağaç ve Cenk Taner’le devam edecek.

İkinci serisinin 4 Eylül’de üçüncü serisinin 4 Ekim’de yayınlanacağı Olta’ dayanışma albümleri, sürpriz devam edecek.

Tükenmez Haber’e konuşan İrfan Alış, "Hayatımın en anlamlı işini yaptığımız düşünüyorum. Her ay albüm çıkaracağız, muhteşem şarkılar geliyor" dedi.

Albümün isminin ‘umut denizine atılmış bir olta’ mottosundan geldiğini söyleyen Alış, “İmece usulü ortaya çıktı bu albüm. Bu kadar kolay olacağını düşünmemiştik. Her yaştan, her sektörden müzisyenler bize destek verdi. Pandemi sürecinde zor duruma düşen arkadaşlarımız için şarkılarını yapıp verdiler. Umuda atılmış bir olta mottosuyla yola çıktık” dedi.

Bağımsız bir müzik platformu oluşturmak gibi hayalleri olduğunu söyleyen İrfan Alış, “Müzikte bir Robin Hood’luk yapmaya çalışıyoruz. Bizim hayalimiz onbinlerce şarkının olduğu bir, tüm bağımsız müzisyenlerle bir platform oluşturmak” diye konuştu.


PAYLAŞ

DİĞER YAZARLAR