Faaliyetlerini Çin'den ABD'ye taşıyanlara 'vergi indirimi' sözü

Fotoğraf: AA

ABD Başkanı Donald Trump, faaliyetlerini Çin'den ABD'ye getiren şirketlere vergi indirimi uygulayacaklarını açıkladı.  Trump, Minnesota eyaletine bağlı Mankato kentinde yaptığı konuşmada, ülke gündemini değerlendirdi ve Demokrat rakibi Joe Biden'a yüklendi. 

'MAHALLELERİNİ KAOSTAN KORUYACAĞIZ'

Demokratların ABD'nin değerlerini yok etmeye çalıştığını savunan Trump, "Joe Biden, sol kanattaki aşırılıkçıların kuklası." diye konuştu. ABD'de siyah yurttaş George Floyd'un öldürülmesinin ardından düzenlenen gösterilerindeki şiddet olaylarına dikkati çeken Trump, "Biz sizin kentlerinizi ve kenar mahallelerinizi, suçlu bir gelecekten ve kaostan koruyacağız." dedi. 

'ÇİN VİRÜSÜNÜ YENECEĞİZ'

Trump, Covid-19'u "veba" olarak nitelendirerek, "Veba ülkemize geldikten sonra Çin ile görüşmedim." ifadesini kullandı. Çin'de faaliyet gösterilen Amerikan şirketlerini de ABD'ye dönmeye çağıran Trump, "Faaliyetlerini Çin'den Amerika'ya getiren şirketlere vergi indirimi yapacağız." ifadesini kullandı. ABD'nin Covid-19 aşısını bulmaya "çok yakın" olduğunu öne süren Trump, "Çin virüsünü yeneceğiz." diye konuştu. 

AA


PAYLAŞ