CHP'li Emir: Grip aşısında kriz kapıda

Fotoğraf: CHP Basın Birimi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Murat Emir, grip aşısı tedarikinde yaşanan sorunlara ilişkin açıklama yaptı. CHP'li Emir, zatürre ve grip aşısına yönelik sıkıntılarla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yanıtlaması istemi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) soru önergesi sundu.

'GRİP AŞISINDA KRİZ KAPIDA'

Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl grip aşısına yoğun bir talep olacağını ancak Türkiye’ye aşı tedarik eden iki büyük firmadan birisinin ‘geçen yılki adetler civarında’ planlama yaptığını belirten CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, “Grip aşısında kriz kapıda” uyarısında bulundu. Pnömokok (zatürre) aşısından sonra, grip aşısında da sıkıntı yaşanacağına dikkati çeken Emir, zatürre ve grip aşısına yönelik sıkıntılarla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle TBMM’ye yazılı soru önergesi sundu.

'VATANDAŞLAR ZATÜRRE AŞISI İÇİN 365 TL ÖDEMEK ZORUNDA KALIYOR'

65 yaş üstü ile kronik hastalığı bulunan kişileri ağır enfeksiyonlara karşı koruyan zatürre aşısının pandemi sürecinde hayati önem taşıdığını ifade eden Emir, şu ifadeleri kullandı: 

“Aile sağlığı merkezlerinde aşı bulamayan vatandaşlar panik halde eczanelere giderek zatürre aşısı için 365 TL ödemek zorunda kalıyor. Parası olan zatürre aşısını yaptırırken, parası olmayan vatandaşlar aile sağlığı merkezlerinde sıraya yazılmak zorunda kalmaktadır.” 

Evrensel


PAYLAŞ