Anıtkabir'de 'Recep Tayyip Erdoğan' sloganları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkânının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Anıtkabir’i ziyareti sırasında sivil vatandaşlar “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı attı.

ŞEREF DEFTERİNİ İMZALAMAYA GİDERKEN

Erdoğan, Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra  Anıtkabir Şeref Defteri'ni imzalamak üzere Misakı Milli Kulesi’ne giderken, vatandaşlar “Recep Tayyip Erdoğan” sloganı attı.

NE YAZDI?

Anıtkabir Şeref Defteri'ne yazdığı mesajı okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Aziz Atatürk, Bağımsızlığımızın müjdecisi olan büyük zaferin 98. yıl dönümünde zatıalinizi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Bizlere emanetiniz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni güçlendirmek, yüceltmek, muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine taşımak için çalışıyoruz. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutlayacağımız 2023’e ekonomik askeri siyasi, ve diplomatik bakımdan daha güçlü daha bağımsız daha müreffeh bir ülke olarak girmekte kararlıyız. Suriye’den Libya’ya Karadeniz’den Doğu Akdeniz’de enerjiden terörle mücadeleye kadar farklı sahalarda elde ettiğimiz kritik başarılar ülkemizin hak ve menfaatlerini koruma konusundaki irademizin en net göstergesidir. Türkiye bilhassa Doğu Akdeniz’de tehdit, yıldırma ve şantaj diline boyun eğm

Tükenmez Haber


PAYLAŞ