Seyahat etmeyi özleyenler için uçak konseptli restoran

Nijerya'nın başkenti Abuja'da açılan uçak konseptli restoran, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle seyahat edemeyenlere farklı deneyim sunuyor. Fotoğraf: AA
 Urban Air ismiyle hizmet veren restoranda, uçak koltuklarından oluşan oturma düzeni, duvarlara çizilen gökyüzü temalı resimler ve sık sık yapılan anonslar da müşterilerine neredeyse gerçek bir uçak deneyimi yaşatıyor.
Restoranın sahibi Ugo Young,  yaptığı açıklamada, daima farklı bir mekan açmanın hayalini kurduğunu, Covid-19 salgını nedeniyle oluşan ortamın da kendisini cesaretlendirdiğini söyledi.
Konsept konusunda başta ciddi soru işaretleri yaşadığının altını çizen Young, "İlk başta emin olamadım ancak sonra kendime dedim ki bu restoran tutmazsa en azından Nijerya'da ilk ben yapmış olurum." dedi.
Young, restoranın ekonomi, ticari ve business class olarak ayrıldığını, müşterilerin tercih ettiği yerde oturabileceğini ve fiyatların aynı olduğunu dile getirdi. Young, restoranının Kovid-19 nedeniyle seyahat edemeyenlere de bir alternatif deneyim yaşattığının altını çizerek, "Uçakla seyahat etmeyi özleyen müşteriler burada uçaktaymış gibi hissediyor. Ayrıca bu restoran sayesinde hiç uçağa binmeyenler de uçak ortamını tecrübe ediyor." ifadesini kullandı.

PAYLAŞ