Ankara'da kum fırtınası

Ankara'nın Polatlı ilçesinde kum fırtınası meydana geldi. Toz bulutunun kapladığı Polatlı'da göz gözü görmedi. Fırtına kentin batı ve kuzey kesiminde etkili oldu.

METEOROLOJİDEN UYARI

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürülüğü, kuvvetli sağanağın ardından Ankara için kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısında bulundu. Genel Müdürlükten yapılan duyuruya göre, Ankara il genelinde gelecek 2 saatlik periyotta kuvvetli rüzgar ve fırtına ile birlikte sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli olacağı ve hayatı olumsuz etkileyeceği tahmin ediliyor.

Meydana gelmesi muhtemel çatı uçması, direk devrilmesi, toz fırtınası, görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yıldırım, dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor. Genel Müdürlük, Ankara için sarı uyarıda da bulundu.

6 KİŞİ YARALANDI

Valilik'ten yapılan açıklamada "Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başkaca bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır" denildi.

AA, Tükenmez Haber


PAYLAŞ