MEB'den veli toplantılarıyla ilgili yeni karar

AA

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda 21 Eylül’de yüz yüze eğitim başlamadan önce, ilkokul 1. sınıf öğretmenleri ve okul yönetimlerinin velilerle çevrimiçi toplantılar yapmaya başlayacağını açıkladı. Türkiye'de koronavirüs nedeni ile 6 bin 999 kişi hayatını kaybetti. Ülkede 289 bin 635 kişiye koronavirüs teşhisi kondu.

'ÇEVRİMİÇİ TOPLANTILAR YAPILABİLECEK'

Çocukların da ailelerin korku ve kaygılarından etkilendiğini söyleyen Selçuk, yeni önlemlerin kaygıları azaltacağını ve çocukların güvende hissetmesini sağlayacağını savundu. Bakan Selçuk şöyle konuştu:

“Bunun için okul ve aile ilişkisi her zamankinden çok daha önem kazandı. Çocuklarının okulunu, temizlik ve hijyen durumunu, alacağı eğitim sırasındaki önlemleri yerinde görmek isteyen velilerimiz olabileceği gibi kendi iş yoğunluğunda, uzaktan ama sürekli iletişimle okulun durumunu öğrenmek isteyen velilerimiz de olacaktır.

Bu amaçla veli toplantılarında hafta içinden itibaren okul yönetimlerimiz, velilerimizi her türlü konuda detaylıca bilgilendirmek için küçük gruplar halinde ya da bireysel olarak bilgilendirme toplantı ve görüşmeleri gerçekleştirebileceği gibi telefon ve internet gibi çeşitli iletişim kanallarını kullanarak uzaktan çevrim içi toplantılar da yapabilecek. Yüz yüze eğitimin ilk ders zili öncesinde ilkokul 1. sınıf öğretmenlerimiz de velilerle çevrim içi toplantılar yapmaya başlayacak. Önemli olan iletişim kanallarını açık tutmak ve eğitim sisteminde önemli bir paydaş olan velilerimizin desteğini almaktır.

Salgın süreci ve yeni normalde ebeveyn kontrolü, evdeki eğitim sürecine yaklaşımlar, kişisel hijyen ve sosyal mesafe alışkanlıklarını düzenleme gibi önemli ayrıntıların yer aldığı bu kılavuz yeni dönemde öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz, velilerimiz ve okullarımız arasında daha güvenli bir bağ kurup iletişimi daha da güçlendirecek.” 

AA, Tükenmez Haber


PAYLAŞ