Berber tartışmasında Mansur Yavaş haklı çıktı

AA

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nde berber tartışması devam ediyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın açıkladığı yardımın yerine ulaşmadığı iddia edilmişti, Ankara Berber Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan açıklama geldi.

'ELİMİZDE HER TÜRLÜ BİLGİ, DELİL MEVCUT'

Altındağ Meclis Üyesi AKP’li Sinan Burhan'ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından açıklanan berberlere yapılan yardımların yerine ulaşmadığı iddialarını dile getirmesinin ardından başlayan tartışma sürüyor. Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kara, "Sayın Mansur Yavaş ve ekibine teşekkür ediyorum. Elimizde her türlü bilgi, delil mevcuttur. Bunlarla ilgili gerekli avukatlarımız gerekeni yapacak" dedi. Başkan Mansur Yavaş, bin 800 berbere yardım edildiğini söylemiş, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara'yı meclis toplantısından arayarak hoparlörden sesini dinletmişti. Kara, Yavaş'ı doğruladı ancak tartışma dinmedi.

'ORTADA BİR YANLIŞ ANLAŞILMA VAR'

Bazı basın yayın kuruluşları Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara'nın ismini kullanarak yardımların yerine ulaşmadığını yazdı. Sezai Kara'nın ağzından “Mansur başkana belki de yanlış bilgi verildi. Ortada bir yanlış anlaşılma var. Benim üyelerimin hepsi almadı. Arkadaşlarım, 'Neden alamadık başkanım?' diye bana soruyor” ifadelerine yer verildi.

'AVUKATLARIMIZ GEREKENİ YAPACAK'

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, bu haberlere Kara'dan sert tepki geldi. Kara, videolu bir basın açıklaması yaparak, Başkan Yavaş'ı doğruladı ve bin 800 berberin yardım aldığını açıkladı:

"Biliyorsunuz pandemide berberler 51 gün kapalı kaldı. Büyükşehir tarafından esnafa yardım edileceği açıklandı. Bizler de üç bin berberimizin listesini Büyükşehir Belediyemize teslim ettik. Belli bir zaman sonra üyelerimiz paralarını almaya başladılar. Tekrar daire başkanlığına gittiğimizde bin 800 tane müracaat varmış. Belki yanlış form dolduranlar da vardır. Paralarını aldılar. Bu konuda Sayın Mansur Yavaş ve ekibine teşekkür ediyorum. Dükkânlarımızı ilaçlama, dezenfekte, el maskesi, el losyonu üç bin berbere ulaştırmak üzere bize verdiler. Biz berberlere, Allah razı olsun, her şekilde sahip çıktılar. Sonrasında haberler çıktı, gazetelerde farklı şeylerle karşılaştık. Elimizde her türlü bilgi, delil mevcuttur. Bunlarla ilgili gerekli avukatlarımız gerekeni yapacak."

 


PAYLAŞ